4. studija

Cik ilgi Krievijas vēstniecība atļausies ignorēt Rīgas domes lēmumu?

4. studija

Ceturtā studija

Kā pareizi samaksāt, ja ir bankas, karte, pircēja lojalitātes karte un vēl depozīta kuponi?

Kā par pirkumu maksāt ar veikala kartē uzkrāto, depozīta čeku un bankas karti vienlaikus?

Šī gada sākumā Latvijā sāka darboties depozīta sistēma dzērienu iepakojumiem, tomēr dažādu situāciju, par kurām rodas jautājumi, vēl ir daudz. Piemēram, vai ir iespējams veikalā par pirkumu maksāt gan ar lojalitātes kartē uzkrāto, gan depozīta čeku, gan bankas karti vienlaikus. Atbilde ir – jā, bet jāņem vērā virkne noteikumu, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija".

Lielveikalu tīkla "Maxima" pārstāve Laura Bagātā raidījumam skaidroja – uzņēmums apzinājis, ka pašapkalpošanās kasēs pašreiz tas nav iespējams – var maksāt vai nu ar depozīta kvīti un bankas karti vai lojalitātes kartē uzkrāto un bankas karti.

"Parastajās kasēs šādai problēmai nevajadzētu rasties. Galvenais, kas ir jāņem vērā, ka vienmēr "Paldies" karte ir jānoskenē vai jāiedod kasierim, vai pašam jānovelk pirmā pie jebkura apmaksas veida," sacīja Bagātā.

Raidījuma žurnālists ar pirkumu un vēlmi par to norēķināties ar trim līdzekļiem vienlaikus devās pie veikala "Maxima"kases, kur tas patiesi arī izdevās.

Veikalā pauda cerību līdz gada beigām sistēmu sakārtot tā, ka arī pašapkalpošanās kasēs šādi varētu norēķināties.

Ja depozīta kuponi jau ir iekrājušies, tad vienā pirkuma reizē var maksāt arī ar vairākiem, turklāt parastajās kasēs, ja depozīta kuponu summa būs lielāka nekā pirkuma kopējā summa, tad pircējam tiks izdots atlikums.

Turpinot izpēti, "4. studija" secināja, ka veikalu tīklā "Rimi" šāda norēķinu kārtība ar vairākiem līdzekļiem vienlaikus esot iespējama arī pašapkalpošanās kasēs, taču, lai tas izdotos, ir jāievēro virkne nosacījumu.

"Rimi" pārstāve Inga Bite skaidroja: "Iespējams ir, taču cilvēkam jāatceras secība, kā šo pirkumu apmaksājam."

Lai arī ar lojalitātes kartē uzkrāto naudu mēs varam samaksāt, tā netiek uzskatīta par maksāšanas līdzeklis, bet gan – naudas uzkrāšanas un atlaižu karti, tādēļ lojalitātes karte vienmēr būs jānopīkstina pirmā. Šāda sistēma ir visās Baltijas valstīs, bet notiek sarunas ar likumdevēju, lai varētu nodrošināt arī citu iespēju, skaidroja Bite.

Kad depozīta naudu varēs skaitīt lojalitātes kartē?

Daudzi pircēji vēlas zināt, kad tiks ieviesta sen gaidītā sistēma, ka, nododot depozīta iepakojumu, naudu varēs saņemt ne tikai drukāta kupona veidā, bet gan uzreiz ieskaitīt lojalitātes kartē, jo skaidrs, ka daudzos kuponus ņurcīt makā vai kabatā nav pats ērtākais veids.

"Maxima" pārstāve norādīja: "Šo lūgumu no pircējiem esam dzirdējuši pašā depozīta sistēmas uzsākšanas periodā, ka šī tiešām būtu ļoti ērta opcija cilvēkiem, lai nav jākrāj čeki un jādomā, ka tie izbalē vai kaut kur paliek, vai atceries izmantot vai neatceries. Pašreiz mēs pie šī strādājam, tas nav tik ātrs process, jo tur ir vajadzīga vairāku pušu iesaiste."

Bet "Rimi" pārstāve skaidroja: "Mēs saprotam, ka šī ir viena no izstrādēm, ko pircēji gaida, un arī mēs būtu par šo izstrādes ieviešanu. Tas, kas šajā brīdī ir jāņem vērā, ka to kārtējo reizi ietekmē likumdošana, kas nozīmē, ka depozīta kupons ir kā maksāšanas līdzeklis un, lai šo naudu no maksāšanas līdzekļa – depozīta kupona –  pārnestu uz lojalitātes karti, arī lojalitātes kartei būtu likumiski jākļūst par maksāšanas līdzekli."

Par šo jautājumu norit sarunas Tirgotāju asociācijā, taču ir nepieciešams valdības lēmums, lai lojalitātes karte kļūtu par maksāšanas līdzekli, nevis punktu uzkrāšanas rīku.

Abi uzrunātie veikalu tīkli patlaban nevar nosaukt pat aptuvenus termiņus, kad šāda iespēja varētu tikt nodrošināta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti