4. studija

Kāpēc pienākas sods par auto novietošanu pie savas mājas?

4. studija

4. studija

Kā atgriezties Latvijā, ja ārzemēs beidzies autovadītāja apliecības derīguma termiņš?

Kā atgriezties Latvijā, ja ārzemēs beidzies autovadītāja apliecības derīguma termiņš

Saskaņā ar normatīvo aktu prasībām nav atļauts piedalīties ceļu satiksmē, ja vadītāja apliecībai beidzies derīguma termiņš. Šāds nosacījums ir spēkā gan Latvijā, gan arī citās pasaules valstīs. Bet ko darīt cilvēkam, kurš pirms Covid-19 pandēmijas aizbraucis strādāt uz ārvalstīm un tagad nevar pagarināt apliecības derīguma termiņu tikai tāpēc, ka netiek uz Latviju?

Edžus Avots iestrēdzis Nīderlandē, jo autovadītāja apliecībai beidzies derīguma termiņš.

Viņš februārī ieradās strādāt Nīderlandē, un jau tad zināja, ka maijā beigsies vadītāja apliecības derīguma termiņš, tāpēc plānoja līdz tam atvaļinājuma laikā aizbraukt uz Latviju un samainīt apliecību, taču viņa plānus izjauca Covid-19 dēļ noteiktie ceļošanas ierobežojumi.

Tagad, kad vadītāja apliecības derīguma termiņš beidzies, Edžus  ir Nīderlandē ar visām mantām un mašīnu. “Strādāju līdz jūnija sākumam. un jātiek uz Latviju,” stāstīja Edžus.

Ceļu satiksmes drošības direkcijā viņu informēja, ka apliecību var samainīt tikai Latvijā - uz vietas Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD). 

Ārlietu ministrijas preses sekretārs Jānis Beķeris raidījumam norādīja - ja cilvēks ilgāk par noteiktu mēnešu skaitu uzturas ārvalstīs, tad arī autovadītāja apliecība ir jāsamaina un jānokārto šīs prasības konkrētajā rezidences valstī.

Taču Nīderlandē tam nepieciešama reģistrēta dzīvesvieta, bet Edžum kā sezonas strādniekam tādas nav, viņš aizvien reģistrēts Latvijā.  

Beķeris atzina, ka ar vēstniecības palīdzību var izsniegt izziņu, bet tas negarantē juridiski simtprocentīgu situācijas atrisināšanu.

Edžum solīja izsniegt izziņu par apliecības derīgumu, un šādas izziņas derīguma termiņš būs līdz 4. jūnijam, kad viņš iecerējis doties atceļā uz Latviju.

Taču šajā gadījumā puisim palīgos nāks vēl kāds topošais un visām Eiropas Savienības dalībvalstīm saistošs dokuments.

Tas noteiks, ka Eiropas Savienībā citu valstu izdotajiem dokumentiem, kuru derīguma termiņš beidzas šīs ārkārtas situācijas laikā –  no 1. februāra līdz 31. augustam, tas tiek pagarināts par septiņiem mēnešiem, informēja CSDD.

“Un ir domājams, ir cerams, ka šis normatīvais akts, tā kā viņam ir piešķirta diezgan augsta prioritāte, tiks pieņemts jau tuvāko dienu laikā,” informēja CSDD Kvalifikācijas daļas priekšnieks Juris Teteris.

CSDD pārstāvja minētā normatīvo akta projektu Eiropas Padome sākotnēji bija iecerējusi pieņemt jau 13. maijā, taču vēlāk tā izskatīšanu pārcēla par nedēļu. Un tad, kad tas stāsies spēkā, ne Edžum, nedz arī citiem šādā situācijā nonākušiem Latvijas valstspiedrīgajiem pat vairs nebūs nepieciešama Latvijas vēstniecības palīdzība, lai nokļūtu atpakaļ dzimtenē.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti