Sadaļas Sadaļas

4. studija

4. studija

4. studija

Milzu peļķe pie mājas ziemā pārvēršas par slidotavu

Lielveikala prožektors traucē naktsmieru mājas iedzīvotājiem

Jelgavā nama iedzīvotāji nemierā ar naktsmieru traucējošu prožektoru

Jelgavā, Rūpniecības ielā, lielveikala teritorijā uzstādītā apgaismojuma prožektora dēļ kaimiņu mājas iedzīvotājiem jau gadu naktīs nav iespējams mierīgi gulēt. Prožektors spīd dzīvojamās mājas logos, un šīs problēmas risinājums pilsētā jau ir pārvērties par farsu.

"Tas prožektors spīd tieši manos logos, un tā gaisma ir ļoti spilgta un traucējoša. Es nezinu, ko īsti iesākt. (..) Tas ir pagriezts tieši uz noliktavas rampu laikam apgaismot, bet viņš spīd tieši uz māju," stāstīja mājas iedzīvotāja Laura.

Ar šādu situāciju katru nakti jau gadu nākas saskarties šīs mājas iedzīvotājiem. Prožektors atrodas blakus veikalam "Elvi", kura pārstāve Vineta Grigāne-Drande Latvijas Televīzijas raidījumam "4. studija" skaidroja, ka lielveikals ir tikai telpu nomnieks. "Līdz ar to mūsu pašu iespējas rīkoties ar infrastruktūru un apsaimniekošanas lietām ir ierobežotas."

Laura esot vērsusies pie apsaimniekotāja, taču tas rezultātu nav devis. Arī Jelgavas pilsētas pašvaldība teikusi, ka nevar palīdzēt, jo tas esot privātīpašums. Savukārt pašvaldības policija konstatējusi faktu, ka prožektors tiešām spīd spoži un ieteica vērsties būvvaldē.

"Pašvaldība sūdzību ir saņēmusi aptuveni gadu atpakaļ par to, ka traucē naktsmieru. Tas, iespējams, bija saistīts ar to, ka apsaimniekotājs bija samainījis vecos gaismekļus pret jauniem - pret LED. LED gaismekļi bija ar 500 vatu jaudu. Un pēc šīs sūdzības tika uzrunāts apsaimniekotājs, kā rezultātā apsaimniekotājs vienu no gaismekļiem samainīja un uzlika mazāku - ar 250 vatiem, kā arī mēģināja to gaismas staru leņķi pieregulēt vairāk stāvvietai," stāstīja Jelgavas būvvaldes Komunikāciju sektora vadītājs Dainis Petzāls.

Dzīvojamā nama iedzīvotāja atzina, ka būvvalde panākusi to, ka tagad viena no divām lampām ir uz pusi mazāka. "Bet tas pats spožums un tas pats leņķis logos - nekas nav pagriezts, nekas nav mainījies," viņa sacīja.

Jelgavas būvvaldes Komunikāciju sektora vadītājs sacīja, ka būvvalde var lūgt apsaimniekotāju pagriezt prožektoru, lai tas nespīdētu mājas logos. Teritorijas apsaimniekotājs gan apgalvo, ka pašvaldība ar lūgumu kaut ko mainīt pie tiem nav vērsusies.

"Objekts uzcelts saskaņā ar projektu, projekts bija saskaņots būvvaldē Jelgavā. Un es nevaru to stabu vai lampu pēc savas gribēšanas noņemt.

Ja dome vai būvvalde man uzrakstīs vēstuli, ka viņi atļauj vai viņi prasa noņemt šo  prožektoru vai lampu, tad mēs noņemsim," teica apsaimniekošanas SIA "Areko Jelgava" valdes locekle Kristīne Baskakova.

Apsaimniekotājs saka, ka pagriezt prožektoru vai samazināt tā jaudu bez atļaujas nedrīkst. Savukārt pašvaldība nevarot pieprasīt īpašniekiem ko mainīt.

Izrādās, viena prožektora gaismas stara pavēršana pret stāvvietu vai fasādi var būt tik sarežģīta, ka gada laikā problēmu nav bijis iespējams atrisināt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt