Jaunsargi māca: Sūnas un zari ir labs materiāls nakšņošanai mežā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 3 mēnešiem.

Amanda un Ērika darbojas Jaunsardzē un Latvijas Televīzijas jauniešu satura platformā "16+" skaidroja, kā rīkoties, ja gadās nonākt situācijā, kad jānakšņo mežā, bet līdzi nav paņemts  nekas, izņemot lietus mēteli.

"Pirmkārt, nevajag sabīties un stresot, ja nonāc nepazīstamā vietā, piemēram, ja ejot sēņot, pazūdi mežā," mierināja jaunsardze Amanda. "Dabā ir ļoti daudz lietu, ko var izmantot pārnakšņošanai."

"Nevajag panikot," piebilda Ērika. "Svarīgi iepriekš pabrīdināt, ka dodaties kaut kur, lai citi zina. Ja paliek tumšs, var salasīt kādus žagarus un no žagariem sataisīt pajumti."

Ja nelīst, tad nakšņošana mežā ir pavisam vienkārši īstenojama, uzskata jaunietes: "Ir ļoti izdevīgi, ja nav lietus, – var saklāt sūnas un mierīgi pārgulēt nakti, bet, ja ir lietus, tad var zarus salikt. Tas ir diezgan droši," papildināja Amanda.

Vispirms nakšņošanai svarīgi atrast līdzenu apvidu, jo, ja guli bedrē, tad ūdens satek apakšā un sanāk gulēt peļķē. "Vēl ļoti, ļoti svarīgi atrast sūnas un zarus, lai izolētu sānus no vēja un nokrišņiem.

"Sūnas ir ļoti labas, jo kā švamme uzsūc lieko mitrumu un nelaiž cauri vēju," Amanda skaidroja.

"Sākumā iespriego sānus ar striķi, piesienot pie koka, un zemē sasprauž mietiņus – vēlams, uzasinātus un 45 grādu leņķī, lai striķis nenošļūk nost," to, kā uzcelt telteni no sava lietus mēteļa pastāstīja Amanda.

Jaunietes zina stāstīt, ka, ja tuvojas pretinieks, šāds teltenes celšanas veids esot visdrošākais, jo tā var arī visātrāk nojaukt šo naktsguļas vietu: "Ja karavīrs guļ šajā teltenē, tad viņš var, strauji paraujot speciāli uzsieto mezglu, uzreiz izjaukt telteni – pavelk un skrien prom, un te paliek tukša vieta."

Katra jaunsargu nometne un katra nodarbība jaunietēm dod kādu dzīves mācību nākotnei. "Ne tikai, kā pareizi salikt telti, bet arī nākotnei – ja tiešām būtu kāda ārkārtēja situācija," uzsvēra Amanda. Savukārt Ērika piebilda, ka nometnes saliedē jauniešus un te var iegūt jaunas zināšanas. 

"No jebkā, ko dabā ieraugi, var izveidot kaut ko, lai izdzīvotu," pārliecinātas jaunsardzes.

Abas jaunietes uzskata, ka zināšanas, ko māca Jaunsardzē, vajadzētu zināt ikvienam – kā izdzīvot dabā un ko darīt, kad nekā nav pie rokas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti