4. studija

90.gadu būvniecības sekas: «kalns», kas spiežas virsū kaimiņu mājām

4. studija

Sociālā netaisnība: ko darīt, ja sociālā dzīvokļa iemītnieki apdraud mājas iedzīvotājus?

Kā panākt, lai cilvēki pirms peldēšanās baseinā nozmazgātos dušā?

Izkontrolēt visus baseinos nav iespējams – daži lec ūdeni nemazgājušies

LTV raidījuma “4. studija” skatītāja Māra uztraucas, ka bērni pirms iešanas publiskos baseinos nemazgājas, un, lai gan šī prasība ir visos baseinos, bērnus arī par to instruē, izrādās, izkontrolēt katru nav iespējams.   

Līdz šim Māra, kura pati ir aktīva peldētāja, ar skolēnu nemazgāšanos  cīnījusies saviem spēkiem, rakstot sūdzības skolu direktoriem, informējot baseinu vadību, bet – bez sekmēm.

“Diemžēl punkts par mazgāšanos tiek izlaists, un skolotāji to atbalsta, visi bērni visus šos gadus dragā pa taisno uz baseinu, dušu izlaižot. Visi burkšķ, bet nekas nemainās. Pavasarī aizrādīju vienai skolotājai, pavaicāju, kāpēc viņi noskalojas peldkostīmos, jo tas neko nedod. Baseinā dienas laikā nonāk 100 nemazgātu dibenu!” sašutumu pauž Māra.

Skolēni baseinā jāpavada kādam mācību iestādes pārstāvim, kuram par visiem peldētgribētājiem ir jāuzņemas atbildība.

Valsts izglītības satura centra pārstāve Diāna Āboltiņa skaidroja, ka valdības noteikumi nosaka higiēnas prasības baseinos un arī kārtību, kāda jānodrošina izglītības iestādē organizētos pasākumos.

“Baseins nav izņēmums. Vispirms skolotājam jāsazinās ar baseina administrāciju, jānoskaidro noteikumi, tad jāizstāsta skolēniem un jāpārliecinās, ka viņi šos noteikumus sapratuši,” norāda Āboltiņa.

Noteikumi ir, bet, vai pedagogs panāks, ka bērni pirms baseina nomazgāsies - tā jau ir viņa kompetence un profesionalitāte.

Veselības inspekcijas Sabiedrības veselības kontroles vadītāja Ilona Drišļuka uzsver, ka par noteikumu ievērošanu atbild grupas vadītājs, kas pavada audzēkņus uz baseinu.

Noteikumi gan neliek trenerim vai pavadošajam pedagogam obligāti stāvēt blakus un aizrādīt, ja Jānītis vai Anniņa nav apmazgājušies pirms lēciena baseinā.

Ķīpsalas baseina trenere Lelde Strausa uzsver: “Mums ir rakstīts, ka obligāti jāiet dušās bez peldkostīmiem, izsekot līdz mēs nevaram, mēs tikai varam redzēt, vai iznākuši slapji uz baseinu. Tie kas nāk sausi, dzenam atpakaļ, daži kas saka, ka ir jau noslaucījušies.”

 “Mēs vienmēr instruējam skolotājus, pasniedzējus, lai audzēkņus uzrauga, un no viņiem prasām atbildību, mēs izsekot nespējam, mēs lūdzam skolotājiem,” saka trenere.

Uzraksti, ka jāmazgājas pirms baseina apmeklēšanas, izlasāmi pie ieejas, dušas telpās ir pat uzzīmēts, ja nu kāds nepamana vai neprot lasīt.

Olimpiskā sporta centra baseina vadītāja Inese Ļubinska savukārt stāsta, ka baseinus apmeklē skolēni, un viņus kontrolē pavadoņi, kas uzņemas atbildību. “To nedara glābējs, to nedara treneris, bet šīs personas kontrolē, mēs to nedarām. [..]  Sākot bērnu apmācību, mūs treneri saka kārtību, bērni ir informēti.”

Ir bijuši gadījumi, kad treneris liek atgriezties, un var pat  uzliktu sodu – 15  eiro. Bet līdz šim gan neviens nav sodīts, atzīst Ļubinska.

Tikmēr Veselības inspekcijā skaidro, ka peldbaseina vadītājs katru mēnesi ūdeni nodod laboratorijā, kur pārbauda uz visu, ja apmeklētājs pieprasa, viņš var dabūt šīs analīzes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt