Sadaļas Sadaļas

4. studija

Ko slēpj asfalta iegruvumi?

4. studija

4. studija

Pašapkalpošanās bibliotēkas ceļmalā

«Grāmatu mājiņas» Kocēnos, Rubenē un Vaidavā nestāv tukšas

Kocēnos, Rubenē un Vaidavā ir izveidotas īpašas “grāmatu mājiņas” – publiski pieejamas grāmatu apmaiņas vietas, un idejas autors Toms Treimanis gandarīts, ka šīs bibliotēkas nestāv tukšas, vēstīja LTV raidījums “4.studija”.

Grāmatu plauktos ir vesela izlase, dažāda daiļliteratūra un ir pat arī mācību grāmatas desmitajai klasei literatūrā, ir arī dzeja.

Publiski grāmatu skapji pieejami ikvienam garāmgājējam un interesentam, kurš vēlas apmainīt savu jau izlasīto grāmatu pret kādu citu – vēl nelasītu.  Grāmatu mājiņas īpašas ar to, ka uzstādītas nevis pašā Valmieras pilsētā, bet gan apkārtnes ciemos – Kocēnos, Rubenē un Vaidavā.

“Kā jau daudzas idejas var smelties internetā, tad arī mana ideja nāca no interneta puses. Ieraudzīju, ka ASV ciematos pie mājām tiek izvietotas šādas mazas grāmatu mājiņas. Viņi tās sauc par „brīvajām bibliotēkām”, mēs Latvijā nosaucām par „grāmatu apmaiņas mājiņām”,” stāstīja idejas autors Toms Treimanis.

 Toms ir gandarīts, ka grāmatu mājiņa kopš uzstādīšanas nekad nav bijusi tukša – cilvēki aktīvi lasa un papildina plauktus ar grāmatām. 

“Atsaucība bija ļoti liela. Un vēl aizvien arī mutiski, satiekot cilvēkus, kad par to ideju aizrunājamies, es tikai pozitīvas atsauksmes dzirdu. Tad šī “grāmatu mājiņa” strādā tā, ka tu atnāc ar maksimums trīs grāmatām, un maksimums, vari aiznest arī trīs grāmatas. Vari nenest nevienu prom, tikai atstāt savas grāmatas. Un jā, tas noteikums, ka grāmatām ir jābūt labā izskatā, labā stāvoklī. Tās nav grāmatas bez vākiem vai izplēstām lapām,” stāstīja Toms.

Tā kā idejas īstenošanai bija nepieciešami līdzekļi, Toms tos ieguvis, sadarbojoties ar Valmieras novada fondu. Tieši ziedotāju atbalsts palīdzējis tapt grāmatu namiņiem.

Valmieras novada fonda valdes priekšsēdētājs Andris Bērziņš  stāstīja, ka “grāmatu mājiņas” ir viens no trim projektiem, kas pagājušā gadā tika atbalstīts tādā jaunā labdarības pasākumā, kas saucas „Ziedotāju aplis”. 

“Mēs arī sapratām, ka tas viennozīmīgi ir ļoti, ļoti sabiedrisks un plašai sabiedrības daļai pieejams un, principā, pilnīgi jebkuram. Ne tikai ciema iedzīvotājiem, bet arī viesiem. Man prieks ir par katru ideju, kas tomēr apliecina, ka nav tā, ka nekas nevienu neinteresē, bet ir gatavi arī piedalīties savas dzīves vides veidošanā,” sacīja Bērziņš.

Tuvākajā laikā plānots radīt vēl sešas “grāmatu mājiņas”. Kur tās izvietot – ideju ir daudz.

Viena, pilnīgi noteikti ir jau zināms, būs Zilā kalna ciemā, vēl viena top un kuru katru brīdi tiks izvietota pie jauniešu mājas Valmierā, Mākslinieku ielā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt