Sadaļas Sadaļas

4. studija

4. studija

4. studija

4. studija

Ziemassvētkos un gadu mijā mūs gaida savāds grafiks...

Gadu mijā varēja būt 11 brīvas dienas pēc kārtas. Kāpēc tā nebūs?

Kuram gan nepatīk tā kārtīgi atpūsties, kad ir vairākas brīvdienas pēc kārtas? Taču šogad, sagaidot Ziemassvētkus un Jauno gadu, mums tas "nespīd", jo vienu dienu strādāsim, divas atpūtīsimies, atkal strādāsim, atpūtīsimies, atkal strādāsim un atkal atpūtīsimies. Savāds kalendārs, bet kurš par to lemj?

Šogad 23. decembrī, kas ir pirmdiena, būs jāstrādā. Tad sekos trīs brīvdienas, piektdien – jāstrādā, kam sekos divas brīvdienas. Pēc tam atkal pirmdienā – jāstrādā un otrdien, trešdien – atkal ir brīvs. Tāpēc jautājums – vai tiešām valdība nevarēja 23., 27. un 30. decembra darbdienas pārcelt uz iepriekšējām sestdienām?

"Vienmēr par to, kādas brīvdienas, kādas darba dienas pārcelt un kā to kalendāru sakārtot labāk un pielāgot, obligāti ir jālemj iepriekšējā gada pirmajā pusgadā. Respektīvi par to, kas attiecas uz šī gada decembri, vajadzēja lemt jau pagājušā gada pavasarī," skaidroja Labklājības ministrijas (LM) sabiedrisko attiecību speciālists Egils Zariņš.

Skaidrs – tas tika izlemts jau pērn. Bet kāpēc nevarēja Ziemassvētku un Jaunā gada sagaidīšanu izplānot tā, lai būtu 11 brīvas dienas pēc kārtas? 

"Visādi varēja darīt, tādas iespējas visiem bija. Pagājušogad līdz jūlijam tika šis jautājums izskatīts. Portālā "visidati.lv" vienmēr tiek veikta aptauja, un kā cilvēki paši izvēlas (..).

Šoreiz bija tāda lieta, ka sanāca, ka tad pārējās decembra nedēļas ir jāstrādā sešas dienas, nu tad to cilvēki negribēja darīt. Nu, tad situācija palika tāda pati, kāda tā ir kalendārā,

kas, protams, ir mazliet dīvaini un, protams, kādam arī neērti, bet – ko lai dara? Tāda ir šī situācija," teica ministrijas pārstāvis.

Tātad, paši varējām lemt, vai vēlamies sestdienās atstrādāt šīs darba dienas, kas iekrīta starp svētku dienām. Taču – formāli tas attiecas tikai uz valsts iestādēs strādājošajiem.

"Valdība jau nevar arī neko citu lemt – ne par pašvaldības darba laiku, ne par privāto daba laiku. Protams, ka vienmēr, ja valdība nolemj, tad jau faktiski vairāk vai mazāk šos spēles noteikumus pieņem visi," sacīja Zariņš.

Starp citu, arī nākamā, 2020. gada, darbadienas vairs nevar pārcelt, jo par to tika lemts šā gada pirmajā pusē, un diskusijas bija asas.

"Ir viena šī brīvdiena, kas ir starp brīvo nedēļas nogali un Līgo un Jāņiem. Pirmdiena, tā tika nolemta, ka būs brīvdiena nākamgad, līdz ar to uz Līgo svētkiem būs piecas brīvdienas. (..) Par to bija diskusija. Daudzi cilvēki sacīja – ļoti labi, tas ir praktiski un pareizi, bet bija daudzi cilvēki, kas teica –  kas tā par cūku būšanu ir! Kāds teica –  tā tauta nodzersies, un tik garas brīvdienas nevajag. Cilvēku ir daudz, un viedokļu ir tikpat daudz," stāstīja Zariņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt