4. studija

4. studija

4. studija

Kā jūtas cilvēks, kuram autobusa pieturā iešāva mugurā?

Dzīve bez sāls: kā klājas sešās Rīgas ielās bez nātrija hlorīda?

Dzīve bez sāls: iedzīvotāju viedokļi par nekaisītām Rīgas ielām atšķiras

Eksperimentālā kārtā sešas Rīgas ielas – Krāsotāju, Aizsaules, Bukaišu, kā arī atsevišķos posmos Ropažu, Kuldīgas un Grostonas ielas – vairs nekaisa ar sāli. Daži ar nesālītajām ielām ir apmierināti, citi saka, ka īsti labi tomēr nav, bet Rīgas domes Satiksmes departaments neizslēdz iespēju nepieciešamības gadījumā kaisīt ielas ar smiltīm, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.

“Vadoties no eksperimenta rezultātiem, mēs varēsim pieņemt kādus mērus vai izdarīt kādus izņēmumus uz atsevišķām ielām, noslēdzot jaunus līgumus, mums būs iespēja veikt šīs izmaiņas, ja būs nepieciešams, kurās tad norādīsim, kāda veida uzturēšanas darbi jāveic konkrētās ielās,” stāstīja Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola.

Kuldīgas ielas iedzīvotāja Dzintra gan raidījumam pauda, ka nekā pozitīva atteikšanās no sāls nenesa, “ja nekaisa ar sāli, tad ir jāved sniegs ārā, jo netiek ne šķūrēts, netiek nekas tīrīts vispār”.

“Iela ir šaura, sniegu neviens ārā neizved nekad, un tagad vēl vispār nenotiks tīrīšana,” sacīja Dzintra.

Tā kā pēdējā laikā dominē atkusnis, līdz šim sniegs tiešām nav izvests, bet departamentā stāstīja, ka ar ielu uzturētājiem noslēgti līgumi, kas paredz sniega izvešanu, piemēram, uz Spilves pļavām vai Getliņiem.

Tikmēr Bukaišu ielas nekaisīšanu ar sāli Asnāte, kura katru dienu pārvietojas ar auto pa šo ielu, vērtē pozitīvi.

“Es ceļu vērtēju labi, tāpēc, ka nav pie mājām sāls, tas posms nav garš, kas ir jābrauc, un tiek ievērots ātrums, mašīnas lēnāk brauc. [..] Tie ceļi, kas ir kaisīti, viņi, man liekas, pat slidenāki, jo vakar es braucu, tad ir tas melnais ledus, kad asfalts liekas tīrs, bet patiesībā viss spīd gaismā, viņš ir slidens, te man liekas, ir labāk,” sprieda Asnāte.  

Juris, kurš ikdienā pārvietojas ar auto pa Bukaišu ielu, piekrīt, ka braukšana šeit notiek piesardzīgāk, taču ielas tīrība īsti laba tomēr nav.

“Redzot to ceļa zīmi, uzreiz ir sajūta, ka ir jābrauc mierīgāk. Vispār ir jūtama atšķirība, jo, kā redzam, šeit sniegs ir, bet tur, kur ir sāls, viss ir nokusis. [..] Tur ir labi, tur man patīk braukt. Sāls nepatīk, bet patīk tas ceļa stāvoklis,” atzina Juris.

Ja ielas kļūs slidenas, pastāv iespēja, ka smilts tomēr uz ceļiem tiks kaisīta. Pagaidām gan Satiksmes departaments atsauksmes no ceļu izmantotājiem nav saņēmis, bet vēl ir laiks - eksperiments ilgs līdz ziemas sezonas beigām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti