Jauni un bagāti

#2 Risks un peļņa

Jauni un bagāti

#4 Kā labāk iekrāt? Princips nr.2

#3 Kā labāk iekrāt? Princips nr.1

Divi vienkārši krāšanas principi. Iesaka finanšu analītiķis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Pirmais princips ir neturēt visu naudu vienkopus, bet gan nodalīt tērēšanai un krāšanai paredzētos līdzekļus. Vislabāk to izdarīt, atverot vēl vienu bankas kontu. Otrais princips ir negaidīt līdz mēneša beigām, lai iekrātu, bet atlikt naudu, kolīdz saņem algu, Latvijas Radio 5 rubrikā “Jauni un bagāti” ieteica finanšu analītiķis Valters Vestmanis.

Vestmanis atzina, ka iekrāt var būt sarežģīti: “Atzīsimies, pat ar lielu algu bieži vienkārši nepietiek, lai varētu labi iekrāt. Ir cilvēki, kas pelna diezgan daudz, bet tāpat dzīvo no algas līdz algai.” Tāpēc finanšu analītiķis piekopis dažādus vienkāršus krāšanas principus, lai process notiek automātiski un viegli. 

Vestmanis ieteica atvērt atsevišķu kontu bankā, kur turēt to naudu, ko krāj:

“Aizej uz internetbanku un atver krājkontu. Vienkārši neturi visu naudu vienā katlā un nodali, kas ir tā nauda, ko tu tērē, un kas ir tā nauda, ko tu gribi krāt.”

“To, ko gribi krāt, noliec krājkontā. Ja tā tev vienkārši stāv parastajā kontā, visu laiku acu priekšā, gribot negribot, nauda var aizpeldēt prom, bet, ja noliec krājkontā, tā ir prom no acīm, tu to nemaz neredzi,” Vestmanis skaidroja. 

Ja nav vēlēšanās atvērt bankā krājkontu, tad var atvērt vēl vienu norēķinu kontu, kas nav piesaistīts kartei, viņš stāstīja, bet krājkontam tomēr ir savas priekšrocības: “[Atsevišķās bankās – red.] krājkontam ir tāda lieta, ka, ja tu gribi naudu izņemt ārā, tev ir jāpagaida pāris dienas, līdz banka tev to pārskaita, un tad, ja tev parādās kāds impulsīvs pirkums, tev ir laiks padomāt, vai tiešām tev to vajag vai ne.” 

Otrs princips, ko Vestmanis ieteica apgūt, – negaidīt līdz mēneša beigām, lai iekrātu:

“Tad, kad ienāk alga, aizskaiti uz krājkontu uzreiz kādu daļu prom un dzīvo ar to, kas tev paliek pāri.

Piemēram, ja pelni 1000 eiro, tu 100 eiro gribi iekrāt, ieliec uzreiz 100 eiro krājkontā un dzīvo tā, it kā alga būtu 900 eiro tajā mēnesī.” 

“Ja mēneša beigās paliek vēl kaut kas pāri, piemet vēl to krājkontā. Ja paliek mēneša beigās pāri 100 eiro, tad zini, ka esi spējīgs iekrāt 200 eiro un nākamajā mēnesī varbūt vari uzreiz 200 eiro likt malā. Šādi tu vari skatīties un domāt, cik tālu gribi sevi spiest, cik agresīvi vēlies krāt,” ieteica finanšu analītiķis. 

Turklāt, ja izvēlies krāt šādi, atverot otru kontu, ir iespējams noteikt, lai krāšana notiek automātiski un par to nav katru mēnesi jādomā. “Vari uzstādīt automātisko maksājumu, kad vienkārši tu to naudu pat neredzi mēneša sākumā. Tev ienāk alga katru mēnesi 5. datumā, uzliec automātisko maksājumu, piemēram, 8. datumā, ja nu tur kādas brīvdienas iekrīt un alga aizkavējas, un vienkārši tā nauda aizskaitās automātiski, un tu to pat īsti neredzi,” Vestmanis skaidroja. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti