4. studija

Uzmanieties no neizdarīgām firmām: ziema klāt, bet logi vēl nav gatavi!

4. studija

4. studija

Kāpēc Rīgas autostāvvietās atgriežas būdiņas un skaidras naudas norēķini?

Dažviet Rīgā būvvaldes apkarotajās patvaļīgajās stāvvietās atgriežas būdiņas un skaidra nauda

Rīdzinieki ievērojuši, ka pilsētā samazinājies autostāvvietu skaits, no dažām pazudušas barjeras un maksas automāti, un to vietā uzradušās būdiņas, kur kāds cilvēks iekasē naudu par autostāvvietas izmantošanu. Izrādās, izmantot dažas autostāvvietas aizliedza būvvalde, jo tās ierīkotas patvaļīgi, bet tās turpina strādāt.

“Man ļoti patika, ka Rīgā autostāvvietas bija iespējams apmaksāt vienkārši ar lietotni, nospiežot pāris pogu, bet pēdējā laikā ir radušies sarežģījumi novietot automašīnu, jo bijušajās “Europark” autostāvvietās ir nezināmas izcelsmes stāvvietas, kur metāla būdiņā sēž onkulis, kurš prasa skaidru naudu, kuras tev vai nu nav līdzi, vai tev liekas - ja 2016. gadā ir jāmaksā metāla būdiņā onkulim skaidra nauda, lai novietotu mašīnu galvaspilsētas centrā, tas, maigi sakot, ir jocīgi,” raidījumam  klāstīja rīdzinieks Jānis Palkavnieks.

Izmaiņas autostāvvietās notikušas, jo pie to sakārtošanas ķērusies Rīgas pilsētas būvvalde, un patvaļīgi ierīkotās autostāvvietas tiek slēgtas.

Būvvalde ir uzsākusi autostāvvietu monitoringu jau 2014. gadā. Līdz šim būvvalde konstatēja un slēdza jau deviņas autostāvvietas.

“Papildus tam ar 120 autostāvvietām notiek sarakste. Ir dokumentācijas pārbaude par to likumību. Vēl 300 kopumā ir tādas, kurām dokumentācija uz šo brīdi nav pārbaudīta, bet arī tas viss ir plānots,” raidījumam skaidroja Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāve Ilze Žuka.

Tomēr patvaļīgi ierīkotās autostāvvietas turpina strādāt,  un ierasto maksas automātu aizstājis cilvēks, kurš par autostāvvietas izmantošanu iekasē naudu.

Valsts ieņēmumu dienests (VID) skaidro - ja autostāvvieta ierīkota patvaļīgi, tas uzreiz nenozīmē, ka tiek veikta nelegāla saimnieciskā darbība un netiek maksāti nodokļi.

“Es tā nevaru apgalvot, jo ir jāpārliecinās, ka tās ir nelegālas, ka nav reģistrētas kā nodokļu maksātāji. Ja viņi ir reģistrējušies kā nodokļu maksātāji, tad uzraudzība, vai viņas ir likumīgi ierīkotas, nav VID kompetences jautājums,” raidījumam atzina VID Nodokļu pārvaldes direktora vietniece Ilze Bornace.

Tikmēr būvvalde norāda - ja iedzīvotāju rīcībā ir informācija, ka būvvalde aizliedza kādas autostāvvietas ekspluatāciju, piemēram, barjeras, un iedzīvotāji ir spiesti maksāt savādākā veidā, cilvēkam izsniedzot čeku, būvvalde labprāt saņemtu šādu informāciju un aicina iedzīvotājus vērsties būvvaldē ar iesniegumu vai zvanu.

Lai arī autostāvvietu saimnieki godīgi maksā nodokļus, būvvalde plāno slēgt vēl vairākas autostāvvietas, kuras nav izveidotas atbilstoši Rīgas domes prasībām.  

“Ar vairāk nekā 300 autostāvvietām mēs šobrīd strādājam, turpmākajā laikā, protams, ir plānots vēl autostāvvietas slēgt ciet, un slēgsim mēs ciet tās autostāvvietas, kuras nenāk uz kontaktu ar būvvaldi, kuras nekonsultējas, un mēs redzam, ka nenotiek nekāda ieinteresētība no otras puses,” skaidroja Žuka.

Ja autostāvvieta ierīkota patvaļīgi, tas uzreiz nenozīmē, ka šeit tiek veikta nelikumīga saimnieciskā darbība. Taču, ja autostāvvietā redz uzrakstu, ka stāvvietas ekspluatācija aizliegta, samaksu par autostāvvietas izmantošanu neviens no jums nedrīkst prasīt. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti