Rīta Panorāma

Nedēļas nogalē 20. Bauskas kantrī mūzikas festivāls

Rīta Panorāma

Liepājā, Ventspilī un Cēsīs klasiskās mūzikas festivāls «Šalc»

Dārza padomi: dīķa attīrīšana no ūdensaugiem

Dārza padomi: dīķa attīrīšana no ūdensaugiem

Piemājas dīķiem ir viena problēma - ar laiku tie visi aizaug tā, ka vairs nav iespējams pat nopeldēties. Ķīmisku vielu ielaišana dīķi būtu pavisam nesaprātīgs lēmums, savukārt dīķa pārrakšana ar traktoru ir dārgs pasākums.  Pastāv vienkārši un videi draudzīgi veidi, kā tīrīt dīķi, stāsta stādaudzētavas “Dimzas” vadītājs Andrejs Vītoliņš.

Ūdensaugu apkarošanai ūdenī jāielaiž zivis - baltie amūri.

Vītoliņš gan stāsta, ka jāuzmanās, lai neielaistu par daudz zivju.

"Starp augiem, kas jums aug, jums būs arī varbūt kāda ūdensroze. Ja jūs gribat, lai kaut kas no skaistuma paliek, tad pie speciālistiem painteresējaties, cik daudz drīkst laist. Ir arī zivis, kas izcilā ūdensaugus - līnis, karūsa," stāsta Vītoliņš.

Savukārt cīņa ar niedrēm prasa pavisam citu risinājumu. Tās ir regulāri jāpļauj. Vienalga - ar izkapti, trimeri vai krūmgriezēju.

"Viens no knifiņiem ir to darīt ziemā. Tas varētu būt mazliet jocīgs skats, ka tu ar izkapti ej uz sava dīķa pusi un kaut ko pļausi. Bet patiesībā, kas tev liedz pa ledu staigāt un niedres nopļaut? Viegli tiec klāt, kājas sausas. Niedres ir izkaltušas, savāc, sadedzini, un pavasarī ūdens līmenis ceļas un tu pat neredzi niedru atliekas," stāsta Vītoliņš.

Tomēr vislabāk būtu niedres pļaut vairākas reizes gadā, jo to sakņu sistēma ir visai spēcīga un pēc laika tās augs atkal no jauna.

"Šādā veidā mēs itin ātri varam atbrīvot savu iemīļoto peldvietu no nevēlamiem augiem. Ar kārkliem un krūmiem būs sarežģītāk, jo tiem sakņu sistēma ir vēl izturīgāka. Bet nevienam augam nepatīk regulāra pļaušana. Regulāri tīrīsiet, un jums būs kolosāla peldvieta, kolosāls dīķis, un tas arī viss," saka Vītoliņš. 
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti