4. studija

4. studija

4. studija

Ceturtā studija

Vai ceļojumiem iegādātās vīzas pēc krīzes būs jāpērk no jauna?

Covid-19 dēļ neizmantotās vīzas nepagarina un naudu neatmaksā

Saistībā ar koronavīrusa izplatību ceļojumi uz nenoteiktu laiku ir jāatceļ. Bet vīzas, par kurām ir samaksāti pat 100 eiro, nepārcels un tās būs jāiegādājas no jauna. Arī naudu par neizmantotajām vīzām atgūt nevarēs, noskaidroja LTV raidījums “4. studija”.

“4. studijas” skatītāja Agnese norādīja, ka saistībā ar Covid-19 viņas plānotajam ceļojumam ir atceltas aviobiļetes, bet vīzu uz 10 dienām, kas maksāja vairāk nekā 100 eiro, nepārceļ.  Konkrētajā situācijā bija noformēta vīza ceļojumam uz Krieviju

Latvijas Ārlietu ministrijas pārstāvis Jānis Beķeris norādīja, ka “pasaule ir mazliet mainījusies”, ierobežojumu dēļ ceļot nevar. “Līdz ar to vajadzētu vērsties attiecīgās valsts vēstniecībā Rīgā, izskaidrojot situāciju un lūdzot pagarinājumu. No otras puses - cilvēkam ir jāsaprot, ko tad tieši vēlas lūgt šobrīd, jo nav pilnīga skaidrība, kurā datumā varēs atkal ceļot. Līdz ar to ir jāizvērtē šis konkrētais gadījums un, iespējams, ka var nākties pieteikties vīzai tad, kad būs patiešām skaidri turpmākie ceļošanas plāni,” norādīja Beķeris.

Vīzu centrā raidījumam gan skaidroja, ka vīzas nevar pagarināt, ir jātaisa jauna vīza, un šobrīd Krievija vīzu izdošanu ir apstādinājusi, jo ar vīzām vienmēr ir bijis tā, ka tās ir noformētas un iedotas uz konkrētu laiku un viņas netiek ne pagarinātas, ne arī pārliktas.

Krievijas vēstniecībā raidījums arī noskaidroja, ka par vīzas noformēšanu iztērētā nauda nu ir vējā.  

Savukārt Latvijai šobrīd tiešām nav mehānisma, kā pieņemt atpakaļ vīzu un izsniegt naudu,  atzina ĀM pārstāvis Beķeris.

“Es domāju, pavisam godīgi sakot, ka nav nevienam šobrīd atbildes, kā mēs tieši varēsim atrisināt šos jautājumus pēc krīzes. Ļoti iespējams, ka varētu izsniegto vīzu termiņu pagarināt. Iespējams, būs gadījumi, kuros būs jāpiesakās pilnīgi no jauna,” sprieda Beķeris.

Ārlietu ministrija atzīst, ka šis jautājums vēl būs jārisina, bet šobrīd tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri ar derīgām vīzām atrodas ārpus Latvijas, ļoti svarīgi ir sekot līdzi vīzu termiņiem un censties tos pagarināt, lai brīdī, kad viņi izbrauks no konkrētās valsts, kurā ir iestrēguši, vīzas būtu derīgas.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti