4. studija

4. studija

4. studija

Kāpēc pie ķēdes turēts suns apdraud sava saimnieka dzīvību?

Galvenais - apakšbikses! Vai rīdzinieki pārāk atkailinās pašā pilsētas centrā?

Cik daudz drīkst atkailināties Rīgas parkos un sabiedriskajā transportā?

Līdz ar karstā laika iestāšanos daudzu apģērbs kļūst krietni vien pieticīgāks. Daudzi steidz iegūt pirmo iedegumu, un kāpēc lai nesauļotos pašā pilsētas centrā, taču jautājums - cik atkailināti mēs drīkstam būt, skaidroja LTV “4.studija”.

Izrādās, Rīgas gidiem nereti nākas dzirdēt kritiku no tūristiem par to, ka mēs pārāk atkailināmies pašā pilsētas centrā.

“Mums kā gidiem gribas to skaisto Rīgu parādīt no skaistākās puses, protams. Un universitātes studenti ne visai labi uzvedas tieši kanālmalā - pikniko, citreiz, ja saulīte ļoti labi uzspīd, pat tādā pludmales variantā ir apģērbti. Nu, un mums ir ļoti neērti,” stāstīja gide Stefānija Zagorska.

“Man no Viduseiropas bija ļoti daudz cilvēku sašutuši - nu kā tad jūs tā rīdzinieki uzvedaties,” stāstīja Zagorska.

Gide Baiba Līviņa gan sacīja, ka viņai ir cits viedoklis – “es tik ļoti nenosodītu, nekritizētu. Protams, ir jābūt kaut kādai draudzībai ar veselo saprātu, cik daudz atkailināties, bet atcerēsimies - tas, kas mūsu laikos bija apakšveļa, tagad saucas topiņš.”

Likumā precīzas prasības par to, cik ļoti atkailināties drīkst, nav, jo būtu diezgan muļķīgi, ja ar detalizētu uzskaitījumu būtu likumā noteikts, kādus apģērba gabalus drīkst, kādus nedrīkst vilkt, skaidroja Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

“Taču šajā gadījumā sauļoties Rīgas centrā nav aizliegts. Jebkurā parkā jūs varat noģērbties, lai sauļotos, taču pats galvenais, kas ir jāatceras un ko, - es domāju, jebkuram cilvēkam ir veselais saprāts - atgādinu, ka dzimumorgānus publiskās vietās mēs neatkailinām. Vārdu sakot, mugurā ir jābūt apakšbiksēm, viss pārējais, tas jau ir katra paša ziņā, cik ļoti viņš grib atkailināties,” atgādināja Sadovskis.

Pašvaldības policija norāda - kā vīrieši, tā arī sievietes drīkst pilsētas centrā sauļoties ar atkailinātām krūtīm, jo tā ir dzimumu vienlīdzība.

Arī Rīgas sabiedriskajā transportā kārtības noteikumos nav atrunāts ne svārku garums, ne šortu garums, ne arī pārējās lietas.

“Droši vien katram cilvēkam pašam ir jābūt ar ētikas normām un pašam jāsaprot, cik tad būtu pieklājīgi atļauties garus vai īsus svārkus, šortus, cik plikus vai atkailinātus kreklus, jo šāda kārtība mums nav atrunāta,” stāstīja SIA “Rīgas satiksme” pārstāve Baiba Bartaševiča-Feldmane.

“Ja ir personas, kuras traucē, tad aicinām jau ziņot tālāk vai nu vadītājam, vai pašvaldības policijai,” atgādināja “Rīgas satiksmes” pārstāve.

Sadovskis atzina, ka šāda veida izsaukumi vasaras sezonā reizēm tiek saņemti, taču patiesībā tie ir salīdzinoši reti.

 “Rīgas satiksmē” neatminas gadījumus, kad pasažieris būtu vērsies ar sūdzību pie sabiedriskā transporta vadītāja, jo cits pasažieris ir pārlieku atkailinājies.

Bet, ja jums traucē, ka parkā vai tramvajā kāds ir pārlieku pliks, protams, var zvanīt pašvaldības policijai, kas ieradīsies notikuma vietā un situāciju izvērtēs.

“Katrs gadījums ir vērtējams individuāli. Ja tas būs izdarīts bērna klātbūtnē, tur jau būs kriminālatbildība un to jau var klasificēt kā netiklu darbību izdarīšanu ar bērnu, pat ja jūs bērnam neesat pieskāries, bet vienkārši atkailinājies viņa klātbūtnē, tas jau būs krimināli sodāms pārkāpums. Savukārt, ja ir runa par vecpuišu ballīti, kur vienkārši bariņš puišu izdomā novilkt bikses un paskraidīt pa Rīgas centru, zvaniem zvanot, tad tas visdrīzāk tiks klasificēts kā sīkais huligānisms, un tur naudas sods var būt līdz 500 eiro,” stāstīja Sadovskis.

10 komentāri
Alois Ratzingers
Nevajag uz operu iet džemperī un jeansos, un ar mugursomām
Anonīms lietotājs 18810
Spānija (konkrēti Tenerifē) šoferis neielaIdīs autobusā bez krekla - esmu vērojis gadījumus, kad pieturvietā pie pludmales, autobusā vēlas iekāpt (parasti tie ir angļi) vīrieši vienās šortās - šoferis nelaiž
Anonīms lietotājs 22614
nu, saprotams - kurš šoferis ļaus nosvīdušās miesas rīvēt pret sēdekļiem. ja uzvelk kreklu, sviedri uzsūcas tajā.
Anonīms lietotājs 6940
Anonīmais lietotāj 22853! Nesaprotu par ko Jūs runājat. Mani nu sieviešu krūtis nepavisam neuzrunā. Mazliet aizvaino gan doma, ka to pliko dāmu dēļ vīrieši arī uz manām apģērbtajām var paskatīties ar pārāk lielu iztēli, bet gan jau tie ar iztēli ir internetā saskatījušies vēl nez ko. Bet vīriešu krūtis, ja tās ir tādas spalvainas un mēreni muskuļainas gan mani dikti mulsina. Nu taisni vai traki!!! Es no tām pat reizēm baidos, bet dažreiz man tās izraisa reibumu.... nu tikai dažreiz... Iesaku tās ar likumu turēt zem stīvas žaketes, lai nerēgojas, bet pret sieviešu krūtīm man visumā nekas nav pretī, jo tajās jau nav nekādas agresijas, tās taču ar cēlu mērķi domātas tikai bērnu barošanai.
Anonīms lietotājs 22614
skaistas krūtis izraisa reibumu - tas ir normāli! Bodlērs par jums priecātos!
Anonīms lietotājs 22614
Domājams, ka tā ir nevis kritika, bet slēpta skaudība no tūristiem, kas savā mītnes zemē tiek regulēti tik lielā mērā, ka šis viņiem ir kas neredzēts un neiedomājams. Savukārt ja ir kādi idejiski-reliģiozie iebildēji, kas sāk ārdīties ieraugot neviļus izspraukušos krūštura lencīti - tur neko nevar līdzēt, reliģija mēdz ļoti destruktīvi ietekmēt prātus, sagraujot personības (ar nosacījumu, ka tur vispār ir bijis, ko sagraut).
Anonīms lietotājs 22853
Tas ir absurds,ka gan vīrieši, gan sievietes drīkst Rīgas centra parkos sauļoties ar atkailinātām krūtīm. Tā nav nekāda vienlīdzība- ikvienam ir skaidrs, ka seksuālā ziņā piesaistošas un par izteikti erogēnām zonām ir uzskatāmas tikai sieviešu krūtis- par to var diskutēt kaut cilvēktiesību institūcijās, taču jebkuram saprātīgam cilvēkam šis fakts ir acīmredzams. Nu nav abu dzimumu krūtis nekādi vienādi salīdzināmas. Nevarēju pat iedomāties, ka mūsu likumdošana var būt tik lielā mērā stulba. Parkos pastaigājas arī vecāki ar maziem bērniem- nu nav normāli, ka tur var atrasties dāmas ar kailām krūtīm. Jebkurā gadījumā vajadzētu gan būt stingrākam ierobežojumam attiecībā uz sabiedriskām vietām(arī parkiem)- tur nevajadzētu atļaut atrasties apakšveļā, kā arī ne pludmales tērpā(gluži tāpat kā ne pidžamā un līdzīgos privātos un intīmos aksesuāros). Ja jau tik dikti gribas sauļoties pusplikiem, tad tam var atvēlēt pie Daugavas jau ierīkotās peldvietas, vai vismaz noteiktu nomaļāku parka stūri
Karlis Berzins
esmu tikai par dzimuma vienlīdzību.kādēļ nedrīkst parkā ar pludmales tērpu ?bērni vispār pludmalē arī ir .ja pašam kauns peldbiksēs staigāt tad vismaz citus neaprunā.
Anonīms lietotājs 17949
Ne tajā laikmetā būsi ietrāpījis. Marš, atpakaļ uz 19. gs.
Anonīms lietotājs 22614
Ne jau īss apģērbs ir traucējošs, bet gan īss prāts.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti