4. studija

4. studija

4. studija

Kāpēc pie ķēdes turēts suns apdraud sava saimnieka dzīvību?

Galvenais - apakšbikses! Vai rīdzinieki pārāk atkailinās pašā pilsētas centrā?

Cik daudz drīkst atkailināties Rīgas parkos un sabiedriskajā transportā?

Līdz ar karstā laika iestāšanos daudzu apģērbs kļūst krietni vien pieticīgāks. Daudzi steidz iegūt pirmo iedegumu, un kāpēc lai nesauļotos pašā pilsētas centrā, taču jautājums - cik atkailināti mēs drīkstam būt, skaidroja LTV “4.studija”.

Izrādās, Rīgas gidiem nereti nākas dzirdēt kritiku no tūristiem par to, ka mēs pārāk atkailināmies pašā pilsētas centrā.

“Mums kā gidiem gribas to skaisto Rīgu parādīt no skaistākās puses, protams. Un universitātes studenti ne visai labi uzvedas tieši kanālmalā - pikniko, citreiz, ja saulīte ļoti labi uzspīd, pat tādā pludmales variantā ir apģērbti. Nu, un mums ir ļoti neērti,” stāstīja gide Stefānija Zagorska.

“Man no Viduseiropas bija ļoti daudz cilvēku sašutuši - nu kā tad jūs tā rīdzinieki uzvedaties,” stāstīja Zagorska.

Gide Baiba Līviņa gan sacīja, ka viņai ir cits viedoklis – “es tik ļoti nenosodītu, nekritizētu. Protams, ir jābūt kaut kādai draudzībai ar veselo saprātu, cik daudz atkailināties, bet atcerēsimies - tas, kas mūsu laikos bija apakšveļa, tagad saucas topiņš.”

Likumā precīzas prasības par to, cik ļoti atkailināties drīkst, nav, jo būtu diezgan muļķīgi, ja ar detalizētu uzskaitījumu būtu likumā noteikts, kādus apģērba gabalus drīkst, kādus nedrīkst vilkt, skaidroja Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

“Taču šajā gadījumā sauļoties Rīgas centrā nav aizliegts. Jebkurā parkā jūs varat noģērbties, lai sauļotos, taču pats galvenais, kas ir jāatceras un ko, - es domāju, jebkuram cilvēkam ir veselais saprāts - atgādinu, ka dzimumorgānus publiskās vietās mēs neatkailinām. Vārdu sakot, mugurā ir jābūt apakšbiksēm, viss pārējais, tas jau ir katra paša ziņā, cik ļoti viņš grib atkailināties,” atgādināja Sadovskis.

Pašvaldības policija norāda - kā vīrieši, tā arī sievietes drīkst pilsētas centrā sauļoties ar atkailinātām krūtīm, jo tā ir dzimumu vienlīdzība.

Arī Rīgas sabiedriskajā transportā kārtības noteikumos nav atrunāts ne svārku garums, ne šortu garums, ne arī pārējās lietas.

“Droši vien katram cilvēkam pašam ir jābūt ar ētikas normām un pašam jāsaprot, cik tad būtu pieklājīgi atļauties garus vai īsus svārkus, šortus, cik plikus vai atkailinātus kreklus, jo šāda kārtība mums nav atrunāta,” stāstīja SIA “Rīgas satiksme” pārstāve Baiba Bartaševiča-Feldmane.

“Ja ir personas, kuras traucē, tad aicinām jau ziņot tālāk vai nu vadītājam, vai pašvaldības policijai,” atgādināja “Rīgas satiksmes” pārstāve.

Sadovskis atzina, ka šāda veida izsaukumi vasaras sezonā reizēm tiek saņemti, taču patiesībā tie ir salīdzinoši reti.

 “Rīgas satiksmē” neatminas gadījumus, kad pasažieris būtu vērsies ar sūdzību pie sabiedriskā transporta vadītāja, jo cits pasažieris ir pārlieku atkailinājies.

Bet, ja jums traucē, ka parkā vai tramvajā kāds ir pārlieku pliks, protams, var zvanīt pašvaldības policijai, kas ieradīsies notikuma vietā un situāciju izvērtēs.

“Katrs gadījums ir vērtējams individuāli. Ja tas būs izdarīts bērna klātbūtnē, tur jau būs kriminālatbildība un to jau var klasificēt kā netiklu darbību izdarīšanu ar bērnu, pat ja jūs bērnam neesat pieskāries, bet vienkārši atkailinājies viņa klātbūtnē, tas jau būs krimināli sodāms pārkāpums. Savukārt, ja ir runa par vecpuišu ballīti, kur vienkārši bariņš puišu izdomā novilkt bikses un paskraidīt pa Rīgas centru, zvaniem zvanot, tad tas visdrīzāk tiks klasificēts kā sīkais huligānisms, un tur naudas sods var būt līdz 500 eiro,” stāstīja Sadovskis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt