4. studija

Kāpēc no lielveikaliem nav pazuduši plastmasas maisiņi?

4. studija

4. studija

Infekcijas briesmas: ko slēpj ziedi celofāna iepakojumā?

Celofāna iepakojums ziediem var būt kaitīgs

Celofāna iepakojums ziediem var būt kaitīgs, jo ziedu lapas šādā iepakojuma var būt saspiestas, un bez gaisa apmaiņas uzkrājas mitrums, un tas var veicināt ziedu slimības. Bet lielveikalos ziedi ir iepatiki celofānā, jo tieši pēc šādiem iepakojumiem ir pieprasījums, noskaidroja LTV raidījums “4. studija”.

“4.studijas” skatītāja, vēloties sevi iepriecināt ar pavasarīgiem ziediem, pamatīgi vīlusies, jo, izsaiņojot lielveikalā pirktās tulpes no celofāna iepakojuma, viņa pamanīja bojājumu – lapa pārvērtusies balti brūnā, pūkainā čokurā un bija skaidri redzams, ka to nomoka kāda kaite vai parazīts. Lai gan lapa nogriezta, tulpes nākamajā dienā noliekušas ziedus un kāti ar lapām nodzeltējuši.

Agronome Laima Ozoliņa skaidroja, ka “šajā gadījumā tā ir pelēkā puve, ko ierosina sēne botetis, kas ļoti labprāt attīstās mitrā, vēsā vidē, un par cik mums grieztie ziedi, ko mēs iegādājamies veikalos, bieži vien ir iesaiņoti kādā no materiāliem, pieņemsim, celofānā, kur šīs lapas augiem ir saspiestas, kur nenotiek augiem gaisa apmaiņa un uzkrājas mitrums, un turot viņas vēsumā, lai ziedi tik ātri neuzplauktu, slimība lēnā garā arī attīstās”.

Speciāliste stāstīja, ka slimību var veicināt mehāniski bojājumi, kas var rasties, neuzmanīgi transportējot vai iesaiņojot ziedus.

Pirmā puves pazīme ir pelēcīgi brūni plankumi, taču, tai attīstoties, uz lapām parādās balta pūka, kas atgādina pelējumu. Šādos gadījumos ziedu mūžs ir ļoti īss un var inficēt citus augus.

“Bīstamāks ir tad, ja jūs audzējat vai sējat kādus sējumus pavasarī, vai stādāt kādus mazus stādiņus, tad viņi noteikti varētu arī inficēties,” brīdināja Ozoliņa.

Lielveikalu ķēdes “Maxima” pārstāve Liene Dupate stāstīja, ka iepriekš sūdzības par tulpju vai citu ziedu bojājumiem nav saņemtas. Viņa arī noliedza, ka celofāna iepakojums domāts, lai slēptu defektus. Tieši tā iesaiņotus ziedus vēlas iegādāties pircēji!

“Bieži vien šis ir gaumes jautājums, un cilvēki paši arī izvēlas, ka ir iepakots tanī plastmasā. Patiesībā katrs cilvēks var nākt un apskatīties, ko tad viņš vēlas iegādāties, un ka viņš var arī ļoti smalki detaļās redzēt,” norādīja Dupate.

Veikala pārstāve nesolīja, ka ziediem kaitējošais celofāns tiks aizstāts ar citu, vai netiks izmantots vispār. Kamēr ir pieprasījums – ir arī piedāvājums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti