Dienas ziņas

Latviju apceļo iedvesmojoša fotoizstāde

Dienas ziņas

Satversmes tiesa mediķiem atsaka

Burtniekos apgūst grāmatu siešanu

Burtnieku novadā apgūst grāmatsiešanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Burtnieku novadā ļaudis svētkiem gatavojas īpašās gudrības darbnīcās, kas būs atvērtas līdz pat nākamā gada martam. Vienā no tām bija iespēja ar rokām darināt atmiņu stāstu grāmatas.

“Burtnieku pils tīstokļus meklējot” - šāds ir Latvijas valsts simtgades veltītais projekts Burtnieku novada iedzīvotājiem.

Gada laikā ieplānotas sešas radošās nodarbības, kurās dalībnieki iegūst ne vien jaunas zināšanas, bet arī diskutējot noskaidro, kā uzlabot ikdienas dzīvi. Tas sasaucas arī ar simtgades moto, un projekta kuratore atklāj, ka, iespējams, šādā veidā cilvēkiem var radīt prieku arī ikdienā, ne tikai svētku reizēs.

“Simtgades moto ir “Es esmu Latvija”, tad mums gribas, lai jebkurš cilvēks ar lielu prieku var teikt “Es esmu Latvija” neatkarīgi no tā, kā šobrīd dzīvē klājas vai cik viņam ir naudiņas, prieka un spēka,” stāsta projekta “Burtnieku pils tīstokļus meklējot” kuratore Inta Balode.

No katra Burtnieku novada pagasta šeit piedalās četri cilvēki, kuri izrādījuši interesi piedalīties.

Lai arī lielākā daļa nodarbību balstītas dejas mākslas un ķermeņa kustību izprašanā, šī bija pirmā nodarbība, kur jāliek lietā pirkstu veiklība, izgatavojot papīra atmiņu grāmatas.

Kamēr rit grāmatas lapu iesiešana, jau radušās vairākas idejas, ko tad grāmatā ierakstīt.

“Šī grāmatiņa būs mana vasaras iedvesmas grāmatiņa, jo tuvojas vasara un gribas kaut ko piedzīvot vasarā skaistu, krāšņu un jauku,” saka Gudrības darbnīcu dalībniece Iveta.

“Tajā atmiņu grāmatiņā man būs daudzas dažādas anektdotes, dažādi teicieni. Tad es daudz braucu pa ārzemēm. Man ir mazs mazdēliņš ārzemēs, un es ar viņiem tur nodarbojos un daudz ko jaunu uzzinu, tajā valstī kas notiek,” norāda vēl viena Gudrības darbnīcu dalībniece Edīte.

Gada garumā Gudrības darbnīcas vada pedagogi gan no Latvijas, gan ārzemēm.

Taču, lai uzturētu ilgstošu kontaktu ar cilvēkiem un novērtētu projekta ieguvumu, nodarbībās cenšas iesaistīt vienus un tos pašus cilvēkus.

“Līdz ar to izveidojas zināmas attiecības mūsu starpā, kas tad arī varētu būt vairāk nekā meistardarbnīcas. Saprast, kā tiem cilvēkiem iet, kāpēc viņiem iet tā, kā iet, vai viņi kaut ko grib mainīt,” norāda Balode.

Praktisko nodarbību mērķauditorija ir pieaugušie, taču skolēnu vasaras brīvlaikā aicināti arī bērni. Grāmatu iesiešana bija otrā nodarbība simtgades programmas projektā, un pēc gada tiks rīkota visu pedagogu un dalībnieku kopā sanākšana, lai izvērtētu, kas gada laikā paveikts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti