Rīta Panorāma

Lielais Jautājums: vai Latvija var būt jaunuzņēmumu centrs?

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Signi Bāliņu

Brīvprātīgie ugunsdzēsēji Inčukalnā lepojas ar rekonstruētiem auto

Brīvprātīgie ugunsdzēsēji Inčukalnā lepojas ar rekonstruētiem auto

No 2013. gada Inčukalnā darbojas Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība. Ar brīvprātīgo darbu trīs gadu laikā ne viena vien māja un apkārtējie meži paglābti no nodegšanas. Ceturtdien Inčukalna Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība prezentēs 1984. gadā ražotu, nesen kā pilnībā rekonstruētu „Kamaz” automašīnu, kas turpmāk palīdzēs cīņā ar liesmām.

Inčukalna Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība apvieno 20 vīrus, kuri bez atlīdzības ir gatavi jebkurā brīdī doties dzēst ugunsgrēkus – vai tā būtu dzīvojamā māja, vai kūla pavasarī – vīri vienmēr ir kaujas gatavībā.

„Brīvprātīgie ugunsdzēsēji ir izveidoti, jo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests lauku rajonos ne vienmēr paspēj laicīgi reaģēt uz notikumiem.

Piemēram, Inčukalnā tās ir apmēram 30 minūtes no Siguldas, kamēr viņi ierodas. Rezultātā viņi atbrauc uz ugunsgrēku, kur praktiski vairs nav ko dzēst,” norāda Inčukalna Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības valdes priekšsēdētājs Rihards Keišs.

Brīvprātīgos ugunsdzēsējus finansiāli nedaudz atbalsta vietējie uzņēmēji un pašvaldība, tomēr galvenokārt viss balstās uz entuziasma pamata.

Piemēram, Vācijā 70% no ugunsdzēsējiem strādājot kā brīvprātīgie. „Ar brīvprātību es jau sen nodarbojos – Zemessardzē, Latvijas Sarkanajā Krustā, un šī organizācija arī ir brīvprātīga,” stāsta Inčukalna Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības valdes loceklis Armands Cīrulnieks.

Šogad Inčukalna brīvprātīgie ugunsdzēsēji devušies uz vairāk nekā 40 izsaukumiem. Šoferi dežurē uz vietas garāžā, kamēr pārējie uz nelaimes vietu dodas ar saviem transportlīdzekļiem. „Kad ir izsaukums, mēs īsziņu veidā visus apziņojam un papildus vēl zvanām,” norāda Keišs.

Pie mašīnām ugunsdzēsēji tikuši, iegādājoties un restaurējot vecas, nevienam nevajadzīgas padomju laikos ražotas ugunsdzēsēju automašīnas. Pērn saviem spēkiem atjaunojuši GAZ automobili. „Šī mašīna ļoti labi padodas skrūvēšanai. Tāpēc darbs bija salīdzinoši viegls,” norāda nupat restaurētā „Kamaz” šoferis Normunds Ošiņš.

Restaurēto „Kamaz” jau būs paguvuši redzēt miljoniem cilvēku visā pasaulē, jo tieši Inčukalna brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem bija uzdots rūpēties par drošību Pasaules rallijkrosa čempionāta posmā Biķernieku trasē. Nākamgad vīri cer restaurēt jau trešo automašīnu un tikt pie finansējuma ugunsdzēsēju depo izveidei Inčukalnā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti