4. studija

4. studija

4. studija

4. studija

Kāpēc uz neformālās izglītības kursiem jāgaida vesels gads?

Bezdarbniekiem izglītības kursi dažkārt jāgaida pat gadu

Jāmācās zviedru valoda, nosprieda liepājniece Inga un kā bezdarbniece pieteicās kursos. Tomēr izrādās, ka uz neformālās izglītības kursiem bezdarbniekam var nākties gaidīt pat gadu. 

Inga zviedru valodas kursiem pieteicās pērn 4.februārī, vēlāk uz laiku no valsts bija izbraukusi, bet uz kursiem viņa gada laikā tātad nav tikusi. Viņa ir pikta, ka tik ilgi jāgaida, neraugoties uz solījumiem. 

"No vienas puses, mēs bļaujam, ka mēs apmācam, lai cilvēks var atgriezties darba tirgū. Nez, kā var tikt. Marts, bet kursu vēl nav," neapmierināta ir Inga.

Nodarbinātības valsts aģentūras pārstāve Edīte Bratka pastāstīja, ka kopumā programmu apguvei vidējais laiks ir no diviem līdz pieciem mēnešiem. Ingas ilgo gaidīšanu izskaidro bezdarbnieces prombūtne laikā, kad bija piedāvājums saņemt pirmo kuponu, lai apmeklētu kursus.

Ja bezdarbniekam nav iespējas ierasties pēc kupona, par to jāziņo savam aģentūras inspektoram. Finansējums darba meklētāju izglītošanās programmai ir apstiprināts līdz projekta realizēšanas beigām – 2021.gada decembrim. Kuponu izsniegšana tiek organizēta periodiski.

Šobrīd aģentūrā plāno martā sākt kuponu izsniegšanu datoru un svešvalodu apguvei. Tad kliente tiks aicināta uz kupona saņemšanu. Protams, Ingas izvēlētā zviedru valoda arī nav no populārākajām izglītības programmām. Vispieprasītākie kursi jau ilgāku laiku ir datorzinībās, angļu, vācu un latviešu valodā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti