Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Bauska atsakās rīkot Puķu draugu saietu

Bauska atsakās rīkot «Puķu draugu saietu»; satraukums par tradīcijas pārtrūkšanu

Jau vairāk nekā 40 gadus jūlijā paviesoties skaistākajos dārzos aicina ''Puķu draugu saiets''. Šovasar viesus plānoja uzņemt Bauska, taču dažus mēnešus pirms pasākuma novada dome atteicās to rīkot, tāpēc tradīcija, kas ik gadu pulcēja tūkstošiem ziedu mīļotāju, iespējams, pārtrūks

''Puķu draugu saiets'' sākās kā dārza svētki 1978. gadā. Vēlāk to organizēja Dārzkopības biedrības, bet 21. gadsimtā to pārņēmušas pašvaldības. Pagājušā saieta noslēgumā pasākuma stafeti pārņēma Bauskas novads.

"Es uzskatu, ka tas ir liels pagodinājums tai vietai, kur notiek šis saiets. Tas paceļ šīs vietas estētisko un informatīvo stāvokli," uzsvēra 'Puķu draugu saieta'' idejas autors Artūrs Irbe.

Bauskas novadam puķu draugi jāuzņem šovasar. Jau decembrī tika izziņota gidu un skaisto dārzu īpašnieku pieteikšanās. Tomēr pēdējā domes sēdē deputāti lēmuši atteikties no saieta organizēšanas. Iemesli tam esot vairāki. Gan komunikācijas trūkums ar festivāla idejas autoriem, gan Zemgales ļaužu inertums, gan nesaprašanās deputātu starpā par to, cik lietderīgs būtu šāds naudas ieguldījums.

"Pārņemot šo karogu, nāk līdzi arī noteikts darba apjoms, kas tur jāizdara.

Uz šo brīdi esam atdūrušies pret to, ka mums nav to cilvēku, kas gribētu parādīt savu sētu.

Tā kā mēs zinām arī šīs izmaksas, kas ir mūsu budžetā, un tās nav mazas, kas nāk papildus šī pasākuma rīkošanai. Līdz ar to, izvērtējot situāciju, šo neziņu, kas ir apakšā zem šī pasākuma rīkošanas, mēs novada budžetā neapstiprinājām naudu tam, un tāpēc arī atteicāmies," skaidroja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks (Zaļo un Zemnieku savienība).

''Puķu draugu saieta'' idejas autors ir neizpratnē par šādu notikumu pavērsienu, jo pasākuma formāts ir nemainīgs jau gadu desmitiem, bet  šāds gadījums saieta vairāk nekā 40 gadus garajā vēsturē esot pirmoreiz.

"Pašvaldības šos pasākumus organizē, un man nekad nav bijušas finansiālas saistības ar pasākumiem. Pašvaldības noteica, kāda ir dalības maksa. Dalības maksa par piedalīšanos, dalības maksa par autobusu, kurus arī daudzus pēdējos gadus piedāvāja," stāstīja Irbe.

Iepriekšējo svētku organizatori atzīst, ka ar dalības maksu vien šāda pasākuma organizēšanai tiešām nepietiekot. Tomēr ieguldītais darbs un finansējums noteikti esot attaisnojies, jo svētkos, piemēram, Salaspili no jauna iepazinuši ap 4000 cilvēku. Turklāt pasākuma sagatavošana saliedējusi ap 100 pašvaldības darbinieku. 

Lai puķu draugi nezaudētu vienus no skaistākajiem gada svētkiem, idejas autori cer, ka  vēl pieteiksies kāda pašvaldība, kas saietu spēs noorganizēt šogad.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti