4. studija

Pēda zemes: Kaimiņš kaimiņam prasa «biļeti» vai «abonentmaksu» par ieiešanu savā teritorijā

4. studija

Pret muguras sāpēm - ar tautas līdzekļiem, nevis dārgiem, Latvijā neatļautiem preparātiem!

Banānu svēršanai nepieciešama īpaša atļauja!

Banānu svēršanai Latvijā ir nepieciešama īpaša atļauja

Lai svērtu banānus, Latvijā ir vajadzīga īpaša atļauja. To paredz Ministru kabineta noteikumi Nr.359, kas nosaka kārtību, kādā Valsts ieņēmumu dienesta teritoriālā muitas iestāde piešķir komersantam atzītā svaigu banānu svērēja statusu un izsniedz atļauju svaigu banānu svēršanai.

Par šo dīvaino Ministru kabineta (MK) noteikumu „4.studija” uzzināja no „Panorāmas” kolēģa Jāņa Gestes, kurš, papildinot savas zināšanas, apmeklējis lekcijas par valsts pārvaldību. Izdzirdot par šādu noteikumu eksistenci, auditoriju pāršalkusi smieklu vētra.

„Es pieļauju, ka tas ir saistīts ar kaut kādām citām lietām, kas interesē Valsts ieņēmumu dienestu (VID). Bet kā cilvēkam nespeciālistam, ieraugot šādus noteikumus, kuri saka, ja tu vēlies nosvērt svaigus banānus, tad tev ir jāreģistrējas, tu šajā brīdī domā – „Nu, vai tiešām tas salīdzinājums, ko dažkārt par mūsu zemi lieto (..) vai mēs tiešām tur esam nonākuši?” retoriski jautā žurnālists.

„4. studija” lūdza VID rakstisku skaidrojumu. Dienests atbildēja rakstiski. „Šāda atļauja ir nepieciešama darbībām ar banāniem, kuriem vēl nav Kopienas preces statuss. Prasības ir noteiktas Kopienas Muitas kodeksā, līdz ar to, ja kāds Latvijas komersants vēlas ievest ES svaigus banānus no ārpuskopienas valstīm, bez šādas atļaujas to paveikt nav iespējams. Latvijas komersanti izvēlas pirkt jau atmuitotus banānus, līdz ar to pie mums šis atļaujas veids nav pieprasīts.”

Patlaban Latvijā spēkā ir tikai viena šāda “personalizēta” atļauja – banāniem. Tomēr jāteic - visai mulsinoši redzēt finanšu ministra parakstu zem šiem noteikumiem, jo neviļus jādomā, kādus vēl tikpat globālus jautājumus valsts ierēdņi risina savā darba laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti