Dienas ziņas

Mizgrauzis ienāk arī pilsētvidē

Dienas ziņas

VP Liepājā izmeklē Covid-19 sertifikāta iespējamu viltošanu

Gaisa temperatūra mainīga, ceļi apledo

Autovadītājus mudina «pārslēgties» uz ziemas domāšanu; ceļi apledo

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Uz daudziem autoceļiem veidojas apledojums. Gaidāms, ka mainīga temperatūra saglabāsies un, pat ja sniega nebūs, var veidoties tā sauktais melnais ledus. Tāpēc drošas braukšanas eksperts mudina autovadītājus “pārslēgties” uz ziemas domāšanu.

Šorīt apgrūtināti braukšanas apstākļi bija uz desmit valsts galvenajiem autoceļiem. Uz ceļiem strādāja ziemas tehnika, kaisot pretslīdes materiālus. Uzņēmumā “Latvijas Valsts ceļi” pieļauj, ka visu nedēļu vietām veidosies apledojums.

Vadītājiem ikdienas gaitās jāparedz vairāk laika, lai zaudētais laiks, tīrot mašīnu no sniega vai stāvot sastrēgumā, nebūtu jāatgūst, braucot neapdomīgi.

“Lai nebūtu jānervozē par to, ka kaut kas tiks nokavēts, plānojam šo papildu laiku. Rēķināmies ar to, ka ir ziema un ka ceļa segums var būt slidens arī pēc tam, kad ir veikta šī apstrāde no rīta,” sacīja “Latvijas Valsts ceļu” Komunikācijas daļas vadītāja Anna Kononova.

To atgādināja arī “Drošas braukšanas skolas” direktors Jānis Vanks, mudinot vadītājus “pārslēgties” uz ziemas domāšanu.

“Mēs esam daudz taisījuši visādus eksperimentus. Un arī daudz grāmatu par to ir sarakstītas. Ja mēs, piemēram, no 30 kilometriem stundā varam nobremzēt normālos vasaras apstākļos 10–12 metros, tad uz kārtīga ledus tas var aizņemt līdz pat 30 metriem,” norādīja Vanks.

Temperatūrai esot ap nulli, brīžiem veidojas ledus, tad tas atkal kūst. “Tas ir visslidenākais, kas var būt. Tur patiesībā gandrīz neviena ielas režīmiem paredzēta riepa nepalīdzēs, ja mēs neizvēlēsimies atbilstošu ātrumu,” brīdināja Vanks.

Uzmanīgiem jābūt ne tikai autovadītājiem, bet visiem satiksmes dalībniekiem. Gājējiem jārēķinās, ka tumsā viņus grūtāk pamanīt un auto bremzēšanas ceļš ir garāks.

“Tas, ka mums ir apgaismota gājēju pāreja, kur it kā es taču esmu redzams, nenozīmē, ka es neiznirstu no tumsas,” sacīja Vanks.

Tikmēr Valsts policija ziņo, ka otrdien līdz pēcpusdienai reģistrēti 49 satiksmes negadījumi, no kuriem sešos cietuši cilvēki. Bet “Latvijas Valsts ceļi” atgādina, ka arī nesen apstrādātii ceļi var apledot.

Sinoptiķi prognozē, ka arī otrdienas vakarā un naktī uz trešdienu veidosies apledojums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti