Sadaļas Sadaļas

Kā labāk dzīvot

Speciāliste: Visas Covid-19 vakcīnas palīdz neslimot nopietni, neslimot pat vidēji smagi

Kā labāk dzīvot

Digitālās prasmes pamata līmenī ir 43% Latvijas iedzīvotāju. Vēl daudz jāmācās

Speciāliste: No izdegšanas pasargā mazās lietas - arī paldies par ikdienišķiem darbiem

Attālināts darbs mainījis darbinieku vērtību skalu – uzņēmumos visvairāk novērtē cilvēcīgumu

Pandēmijas laikā darbinieki visvairāk novērtē uzņēmumus, kuri lielu uzmanību pievērš tādām vērtībām kā sadarbība, atbalsts, cieņa,  Latvijas Radio 1 raidījumā “Kā labāk dzīvot” atklāja "CV-Online Latvia" vadītājs Aivis Brodiņš. Viņš atzina, ka šajā brīdī uzņēmumu vērtībām ir ļoti liela nozīme.

Strādājot attālināti, vēl nebijusi loma ir darba devēja atbalstam, norādīja Brodiņš. “Protams, ka vērtības tiešā veidā palīdz uzlabot komunikāciju uzņēmumā, stiprināt komandas garu, palīdz pieņemt labākus lēmumus, kas šī brīža neskaidrajos apstākļos ir īpaši svarīgi. Vēl arī vērtības ir ļoti labs veids, kā uzlabot un attīstīt attiecības ar klientiem, un visbeidzot vērtības tiešā veidā palīdz uzņēmumiem piesaistīt un noturēt talantus, tātad ļoti labs rīks, ko var izmantot arī personāla atlasē,” sacīja “CV-Online Latvia” vadītājs.

Uzņēmumu un organizāciju vērtību apzināšanas tehnoloģijas "Peero App" vēstnese Liesma Rijniece norādīja, ka pērn gada nogalē ar šo rīku apkopotie dati paradīja – lielākā daļa darbinieku novērtē vērtības, kas vērstas uz cilvēcīgo aspektu un nodrošina stabilitāti – komandas darbs, sadarbība, cieņa, atbalsts. Šobrīd Latvijā to izmanto nedaudz vairāk nekā 20 publiskā un privātā sektora organizācijas.

Brodiņš uzskata, ka cilvēcīgās vērtības nezaudēs savu aktualitāti, jo darbinieki to sagaida no darba devēja.

Liesma Rijniece norādīja, ka attālinātais darbs mainījis darbinieku vērtību skalu:

“Tādas vērtības, kas būtu svarīgākas biznesa attīstībai, piemēram, radošums vai inovācija, tiek mazāk novērtētas.”

Brodiņš gan atzīmēja, ka Rijnieces minētās vērtības, kuras šobrīd darbinieki mazāk novērtē, nezaudēs aktualitāti pavisam: “Noteikti tas, pie kā uzņēmumiem būs jāpiestrādā, ir tieši šis attīstības un inovāciju moments, jo, lai arī varbūt šobrīd tas nav pats populārākais darbinieku vidū, tas ir savā ziņā uzņēmuma attīstības pamats, jo šobrīd ir ļoti būtiski arī veicināt darbinieku prasmju uzlabošanu, arī kaut kādā mērā darbinieku pārkvalifikāciju.” Viņš pieļāva, ka, mazinoties pandēmijai un tās ietekmei uz darbiniekiem, šīs vērtības kļūs prioritārākas.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt