Atsākusies līdaku ķeršanas sezona; makšķerniekiem izveidots palīgs normatīvu ievērošanai

Šajās brīvdienās pie ūdenstilpēm ir ievērojami vairāk makšķernieku, jo ir beigušies divi būtiski liegumi – proti, liegums lomā paturēt līdakas, kā arī makšķerēt no laivām.

Vides dienests gan brīdina, ka maijā turpinās atsevišķi ierobežojumiem makšķerēšanai – līdz 15. maijam aizliegts lomā paturēt salates jeb meža vimbas, bet visu maiju – zandartus.

Agnese Neimane-Jordane: Par lietotni “Mana cope”
00:00 / 00:44
Lejuplādēt

Savukārt Lauku konsultāciju un izglītības centrs atgādina - lai makšķerēšana nesagādātu problēmas pašam makšķerniekam, obligāti jāiegādājas makšķerēšanas karte, kā arī licences, ja tās nepieciešamas.

Lai zinātu, kuros ūdeņos un kad makšķerēšana atļauta, centrs radījis interaktīvu palīgu makšķerniekiem “Mana Cope”, kurā visa minētā informācija pieejama vienuviet.

Centra Zivsaimniecības nodaļas vadītāja Agnese Neimane-Jordane pastāstīja, ka interaktīvs palīgs makšķerniekiem ir pieejams gan kā interneta resurss, gan kā mobilā lietotne iOS un “Android” lietotājiem.

Tajā var arī iegādāties elektroniskās makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kartes un licences visām makšķerēšanas vietām Latvijā.

Tāpat mobilajā lietotnē ir arī iestrādāta karte, kurā var arī iegūt makšķerniekiem noderīgu informāciju par teritorijām, kur pastāv ierobežojumi makšķerēšanai, vai  piemēram, par laivu ielaišanas vietām.

Tāpat kā pērn lietotnē iestrādāts asistents, kuru aktivizējot, makšķernieki saņem brīdinājumus par tuvošanos teritorijām, kur pastāv jebkādi ierobežojumi makšķerēšanai, pastāstīja Neimane-Jordane.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti