Sadaļas Sadaļas

4. studija

4. studija

4. studija

4. studija

Annenieku kapos nolīdzina nekoptas kapu vietas

Annenieku kapos nolīdzina it kā nekoptu kapa vietu

Starp kapu pārvaldnieku un kapa apmeklētājiem mēdz rasties domstarpības par to, ko īsti nozīmē jēdziens “kopta kapu vieta”. Turklāt kapsētu apsaimniekotāji nekoptās kapu vietas dažkārt nolīdzina līdz ar zemi. Tā noticis arī Annenieku kapos.

Dzintra jau kopš bērnības kopj kapus, gan savējos, gan svešos, jo šo darbu viņai mācījusi mamma. Šajos kapos Dzintra regulāri apkopj arī savas dzimtas kapus, kuriem blakus jau Ulmaņlaikos apglabāts kāds cilvēks, vārdā Jānis. Tā nu Dzintra pieņēmusi sirdī viņu par radinieku un aprūpēja kapa kopiņu.

Atbraucot šogad, Jāņa kaps bija nolīdzināts līdz ar zemi. “Bija liela kapa apmale. Veca, ar svītrām. Es te gandrīz apsēdos uz krusta, jo apmales vairāk nav,” stāsta Dzintra.

Annenieku kapus apsaimnieko SIA ”Dobeles komunālie pakalpojumi”, kuru pārstāvis Arnis Dombrovskis gan nezina teikt, kur palicis kaps: “Grūti atbildēt uz šo jautājumu. (..) Jā, kundze zvanīja, ka pazudusi apmalīte un lai mēs atliekam atpakaļ.”

Kapu pārzine Vita gan atceras Jāņa kapu, bet apgalvo, ka pašvaldība sūtījusi vīrus kapu nolīdzināt, jo to neviens neesot kopis: “Es atceros nekoptu vietu. Juridiski – ja trīs gadus kapa vieta nav kopta, tad to vietu var nolīdzināt un jāieraksta kapu grāmatā. Mēs nevienu kapa vietu, kura būtu apkopta, neesam…”

LTV raidījums “4.studija” gan noskaidroja, ka kāds kapu strādnieks, iespējams, piedalījies apmales noņemšanā. Viņš gan stāsta, ka vairāki vīri strādājuši un kapa apmali varētu būt izmetuši.

Dzintras kundze metās lapu kaudzē, lai atrastu sev tik dārgo apmalīti. Taču kapa apmalīte sadauzīta un izmesta atkritumos.

Tikmēr Dzintra paliek pie sava, ka kapus kopa un nevienam nebija tiesību Jāņa kapu iznīcināt. Kapu pārvaldniece apgalvo pretējo. Savukārt ”Dobeles komunālie pakalpojumi” piedāvāja atvest jaunu kapa apmali, un Dzintras kundze varēs turpināt apkopt kapa vietu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt