4. studija

Ceturtā studija

4. studija

4. studija

Kāpēc luksofori uzvedas tik skaļi, ka neļauj gulēt?

Aicina ziņot, ja luksofora skaņa Rīgā ir par skaļu

Rīgas domes Satiksmes departamentā ir iespējams ziņot, ja luksofora skaņa, kas paredzēta neredzīgajiem, ir par skaļu, noskaidroja LTV raidījum 4. studija.

Raidījumā vērsās kāda skatītāja, kurai pie mājas Iļģuciemā ir luksofors. Tā kā regulējošo pogu ar valdības rīkojumu nobloķēja, skaļais troksnis jāklausās ne tikai dienā, bet arī naktī.

"Strādāju veikalā, plkst.5 jāceļas, varu izgulēties tikai, aiztaisot logu un nevēdinot telpas. Man ir slikta pašsajūta. Uz darbu dodos pusaizmigusi. Kam naktīs ir domāts šis troksnis, ja nav ne cilvēku, ne mašīnu? Kāpēc luksofors nevar darboties bez skaņas?" sacīja Dace. 

Lai to uzzinātu raidījuma veidotāji vērsās Rīgas domē.

"Mēs esam uzstādījuši pagaidu skaņas signālu, jo pie mums vērsās cilvēks ar redzes traucējumiem, respektīvi, vājredzīgais, kuram nepieciešams skaļš signāls, lai viņš droši pārvietotos pa ielu. Šobrīd mēs esam samazinājuši šo skaņu. Skaļuma signāls ir zemāks, līdz ar to nevajadzētu vairāk būt traucējumiem vietējiem iedzīvotājiem. Tā ka droši varēs turēt logu vaļā un vēdināt māju," stāstīja Rīgas domes Satiksmes departamenta Sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Ilze Dimante.

Viņa uzsvēra, ka automātiska luksoforu darbība ir īslaicīga. "Jāsaprot tas, ka šis ir īslaicīgi, tas nebūs uz visu laiku, šis regulārais zaļais signāls gājējiem. Tiklīdz atcelsies ierobežojumi, mēs arī atcelsim ierobežojumus – atjaunosim iepriekšējo kārtību, ka varēs izsaukt zaļo signālu ar roku. Tas būs līdz ārkārtējās situācijas beigām, bet, kad tas būs, to mums grūti prognozēt," norādīja Dimante.

Iedzīvotājus aicina zvanīt uz Satiksmes vadības centra bezmaksas tālruni 80003600 un informēt par tām vietām, kur būtu nepieciešams samazināt luksoforu signālu skaņu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti