Aicina nostiprināt pie sienas nestabilās IKEA kumodes

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) aicina iedzīvotājus, kuriem mājās ir IKEA ražotas „Malm” sērijas kumodes, piestiprināt tās pie sienas un novērst mazu bērnu piekļuvi tām. Izrādījies, ka šīs kumodes var būt nestabilas un apgāzties. Iedzīvotāji gan aicināti pieprasīt kompānijai IKEA bezmaksas stiprinājuma komplektus pret kumodes apgāšanos.

Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāve Sanita Gertmane uzsver, ka par mēbeļu stabilitāti mājās vajadzētu pārliecināties ikvienam: „Ja mājoklī ir konkrētā IKEA „Malm” kumode, bez vilcināšanās ir jānodrošina, ka mazi bērni, īpaši līdz trim gadu vecumam, nevar tai tikt tik tuvu klāt, nevar uzkāpt uz zemākām atvilktnēm vai aiztikt augstākās. Labākais veids, protams, ir šī stiprināšana pie sienas.”

Pēdējos gados šīm kumodēm jau ir nākuši līdzi stiprinošie elementi, ko katrs var pieskrūvēt pie sienas. Bet, ja tādu nav, tos var saņemt bez maksas, aizpildot noteiktu formu IKEA mājaslapā.

“Vēl svarīgi, ka nedrīkst uz kumodēm, ja tās tam nav speciāli paredzētas, novietot televizorus, audiotehniku, citus smagus priekšmetus. Jo apgāžoties tie būs pirmie, kas lidos zemē un kritīs bērnam virsū,” skaidro Gertmane.

PTAC pārstāve Sanita Gertmane

  Vēstīts, ka IKEA jau atsaukusi gandrīz 30 miljonus šo mēbeļu no Ziemeļamerikas tirgus pēc tam, kad tās apgāžoties izraisījušas trīs mazu bērnu nāvi. Eiropas tirgum pagaidām atsaukuma nav, un Eiropas Savienības ietvaros vēl turpinās pārbaudes apstākļu noskaidrošanai.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Ikdienai
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti