4. studija

OCTA nianses: auto remonts pēc ceļu satiksmes negadījuma.

4. studija

4. studija

Kāpēc reiz slavenās Carnikavas siltumnīcas pārvērtušās graustos?

Agrāk rosīgajās Carnikavas siltumnīcās tagad svilpo vējš

Agrāk Carnikavas siltumnīcās audzēja ziedus, tomātus, gurķus, bet tagad teritorijā valda haoss. Tai piešķirts bīstamas vietas statuss, un ēku īpašnieki nedara neko, lai situāciju uzlabotu.

Agrāk SIA "Carnikavas dārznieks" siltumnīcas burtiski plauka un zēla, taču 2010.gada rudenī tika pasludināta maksātnespēja, un uzņēmums nokļuva administratora Daiņa Bergmaņa rokās.

2012. gadā par ēku īpašnieci kļuva Evija Spruksta-Meroža. Kopš tā laika teritorija vairāk atgādina kara lauku.

"Pirmo reizi mēs to pārbaudījām 2013.gadā un atkārtoti 2014.gadā. (..) Redzot, ka šajā situācijā nav rasts pozitīvs risinājums, tika sastādīts pirmais administratīvo pārkāpumu protokols," stāsta Carnikavas novada būvvaldes vadītājs Ainārs Grikmanis.

Carnikavas dome uzsver, ka ir bezspēcīga. Pat pēc sešiem administratīvajiem aktiem, nekāda reakcija no īpašnieces nav sagaidīta. Grikmanis norāda, ka būvvaldei ir ierobežotas iespējas situāciju mainīt.

"Pats pēdējais, ko šajā situācijā var darīt, ir meklēt risinājumus, kā pašvaldība par saviem līdzekļiem sakopj šo teritoriju un pēc tam sastāda prasību ēku īpašniekiem. Taču ēkas īpašnieks šobrīd ir maksātnespējīgs. Šobrīd notiek izsole. Tas nozīmē, ka šos līdzekļus atgūt ir neiespējami," klāsta Grikmanis.

Problēmu vēl vairāk saasina konflikts starp zemes un ēku īpašniekiem.

"Mēs sākumā domājām, ka viņi te patiešām kaut ko atjaunos, bet viņiem acīmredzot nemaz nebija tāds nolūks," norāda zemes īpašniece Zane Litvina. "Pirmais, ko viņi sāka, bija izzāģēt metāla konstrukcijas, jo toreiz metāls bija labā cenā. Viņi tur sāka būvēt arī citu siltumnīcu bloku, kas mums jau nepieder," saka Litvina, atzīmējot, ka izzāģēšana notika bez atļaujas.

Viņa cer, ka nākamās izsoles rezultātā nomainīsies ēku īpašnieks, kas būs gatavs vienoties par īpašuma sakopšanu. Bet, ja tas nenotiks, tad atbildību gatava uzņemties pašvaldība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti