4. studija

4. studija

4. studija

4. studija

Nojume atkritumu tvertnēm par 3,5 tūkstošiem

Ādažu nama iemītnieks sašutis par apsaimniekotāja uzstādīto «zelta miskastes laukumu»

Ādažu mājas iedzīvotājs Ojārs ir neizpratnē, kāpēc iepriekš nodegušas miskastes laukuma atjaunošana ir izmaksājusi 3488,52 eiro, un turklāt nama apsaimniekotājs ar iedzīvotājiem šos darbus nesaskaņoja.

Namu Ādažos apsaimnieko “Latvijas namsaimnieks”, kas iedzīvotājiem nosūtīja rēķinu par atkritumu novietnes nojumi, un, ieraugot šo rēķinu, nama iedzīvotājs Ojārs ironizēja:  “Kā jūs saprotat, mums miskastes laukumā stāv divas zelta miskastes ar ļoti vērtīgu saturu.”

Turklāt nojume ir, bet miskastes tik un tā stāv zem klajas debess, jo atkritumu izvedēji tās negribot stumt pa zemi, kur nav ieklāts kāds segums. Rezumējot - 3500 eiro izdoti par nojumi kaķiem, kuri šo vietu ir ļoti iecienījuši.

“Latvijas namsaimnieka” valdes priekšsēdētāja padomnieks Sergejs Sidorko raidījumam skaidroja, ka iepriekšējā nojume nolietojās un kļuva bīstama, un bija norādījums no būvvaldes un pašvaldības policijas, ka to vajag mainīt.

“Jā, bija iespēja varbūt par 3 eiro uztaisīt, bet atkal ir jautājums, ka šodien šī 40 kvadrātmetru nojumi un apžogojumu uztaisīt no kvalitatīviem materiāliem un uztaisīt tā, lai viņa var kalpot vismaz 20-25 gadus. Viss punkts,” sacīja Sidorko.

Pēc viņa teiktā, iedzīvotajiem par šo jautājumu nebija jābalso, jo tas ir gadījums, “kad viņu īpašums apdraud apkārtējo vidi un apdraud bērnu veselību”.

Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Ģirts Beikmanis atzina, ka 3500 eiro ir diezgan nopietna summa un jebkuram pārvaldniekam par tādu summu noteikti jāsasauc dzīvokļu īpašnieku kopsapulce, vismaz nedēļu iepriekš par to jāziņo un jāinformē dzīvokļu īpašnieki un tālāk pieņem lēmums.

“Protams, var arī bez sapulces, aptaujas veidā vai kā savādāk, kā viņi ir lēmuši, bet tik un tā dzīvokļu īpašnieku lēmumam par to vajadzētu būt,” atzina Beikmanis.

Tomēr situācijās, kad tiek apdraudēta apkārtējo drošība, namsaimniekam ir pienākums nekavējoties veikt nepieciešamos remontdarbus, un to var darīt arī bez iedzīvotāju piekrišanas.

Taču kā norāda apsaimniekotāju asociācija, prakse liecina - vairumā gadījumu pārvaldnieki īpašniekus par nepieciešamajiem darbiem pirms to uzsākšanas informē, kā arī veic aptaujas. Savukārt iedzīvotājiem ir tiesības apsaimniekotājam pieprasīt uzrādīt dokumentus, kas apliecina nepieciešamību veikt remontu ārkārtas apstākļos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti