Dienas ziņas

Naudu meklē jau trešā darba grupa

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ādažos iedzīvotājiem māca ugunsdrošības prasmes

Ādažos iedzīvotājiem māca ugunsdrošības prasmes

Atzīmējot ugunsdzēsēju un glābēju dienu, trešdien, 17.maijā, 92 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta posteņi aicināja interesentus iepazīt glābēju ikdienu. Ādažos postenis likvidēts jau pirms sešiem gadiem, bet trešdien iedzīvotāji paši varēja apgūt ugunsdrošības pamatprasmes.    

Ādažu centrā trešdien bija redzams melns dūmu stabs. Šoreiz tas gan nebija ugunsgrēks, bet apmācības iedzīvotājiem, jo ugunsdzēšamos aparātus, kas bieži vien spētu paglābt no lielākas nelaimes, vairums iedzīvotāju gan pazīst, tomēr nav pārliecināti, ka prastu ar tiem rīkoties.

“Ja lasa no lapiņas, droši vien, ka jā, bet praktiski pielietojusi neesmu, laikam - par laimi, bet ceru, ka man šodien kāds iemācīs,” stāstīja pasākuma dalībniece, rīdziniece Ilze Dzirkale.

 SIA ''Inspecta Prevention'' vadītājs Aleksandrs Babra atzina, ka no prakses var pateikt, ka tas aparāts privātmājā vai dzīvoklī ir noderīgs.

“Piemēram, sadzīves tehnika… pēkšņi kaut kādā vienā brīdī aizdegas ledusskapis vai veļasmašīna, ja ir ugunsdzēšamais aparāts un mēs zinām, kā ar to rīkoties, tad arī spēsim nodzēst to mazo, lokālo ugunsgrēku,” stāstīja Babra.

Pēc īsas instrukcijas par to, kā jāizskatās jaunajam ugunsdzēšamo aparātu marķējumam, un atgādinājuma, ka šādam ''glābējam'' būs jāatrod vieta arī savrupmājās, ikvienam bija iespēja ne vien redzēt, kā tos pareizi izmantot, bet arī zināšanas pārbaudīt praksē.

“Diezgan smagi, nav viegli. Ja būtu tāda situācija un nebūtu, kas pamāca, es domāju, ka es apjuktu, bet tagad, iespējams, būs labāk,” atzina ādažniece Renāte Skaistkalne.

Tiem, kuri kādreiz jau izgājuši šādas apmācības, uzdevums šķita vienkāršāks, tomēr joprojām diezgan bezatbildīga ir attieksme pret dūmu detektoriem, kam pēc jaunajiem ugunsdrošības noteikumiem, būs jābūt katrā dzīvoklī.

Pēc statistikas datiem šogad novados dzēsti jau 2194 ugunsgrēki, no tiem 1058 dzīvojamajā sektorā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti