VUGD pirms maija svētku brīvdienām atgādina par drošu atpūtu

Tuvojoties maija svētku brīvdienām un laikam kļūstot siltākam, arvien vairāk cilvēku vēlas pavadīt savu brīvo laiku pie dabas, tāpēc Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina iedzīvotājus atpūsties un svinēt svētkus droši jeb ievērot drošības pamatlietas.

VUGD pirms maija svētku brīvdienām mudina atpūsties droši
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

VUGD pārstāve Sandra Vējiņa atgādināja, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta, bīstama un sodāma rīcība – kūlas ugunsgrēki ir nekontrolējami un var izraisīt lielu nelaimi gan pašiem cilvēkiem, gan arī dabai, un arī, protams, īpašumam.

Tāpat VUGD pārstāve vērsa uzmanību, ka, kurinot grilu, liesma ir jāpieskata un grils ir jānostiprina tā, kā to noteicis ražotājs. "Aicinām arī grilos nededzināt atkritumus vai kādas plastmasas lietas, kas arī var izraisīt dažādus nelaimes gadījumus," norādīja Vējiņa.

Laikam kļūstot saulainākam un atpūšoties pie dabas, cilvēki aicināti ievērot īpašu piesardzību, atpūšoties pie un uz ūdens. "Tas, ko arī mēs redzam dažādos izsaukumos, ka ir svarīgi ar ģimenēm, ar bērniem un arī pieaugušajiem kopā pārrunāt drošības jautājumus jau pirms atpūtas, lai nepieciešamības gadījumā būtu skaidrs, kā pareizi rīkoties. Vēl gribam atgādināt arī to, ka iedzīvotājam – katram ir pienākums darīt to, lai ugunsgrēki neizceltos, tomēr situācijās, ja kādu apstākļu dēļ ugunsgrēks ir izcēlies, ir nekavējoties jāzvana uz 112 un jāsauc palīgā," uzsvēra VUGD.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti