Tāpat jāņem vērā, ka septembrī un oktobrī staltbriežiem un aļņiem ir riesta laiks, savukārt autovadītājiem tumšajā laikā dzīvniekus ir grūtāk pamanīt.
Valsts meža dienesta dati arī liecina, ka bieži sadursmes ar dzīvniekiem notiek vietās, kur ceļa tuvumā ir upe.
Uzņēmumā "Latvijas Valsts ceļi" skaidro, kā rīkoties, ja noticis negadījums ar dzīvnieku: "Visvienkāršākais ir zvanīt uz 112, jo gadījumā, ja jūsu transportlīdzeklim nekas nav noticis, jums būtu jāpaziņo par notriekto dzīvnieku Valsts meža dienestam. Vienkāršākais ceļš, kā nodot šo informāciju, ir caur 112. Ja gadījumā ir cietis transportlīdzeklis, jums ir jāizsauc policija, un tas atkal ir 112. Ja jums ir nepieciešams atlīdzību saņemt no apdrošinātājiem, tad jāzina, ka obligāti ir jāizsauc policija."
Par dzīvnieku līķu savākšanu ir atbildīgi dažādi dienesti atkarībā no tā, kur negadījums ir noticis. Valsts meža dienestā aicina, ja tas ir iespējams, par notriektiem dzīvniekiem ziņot arī ar mobilās lietotnes "Mednis" palīdzību, jo tādā veidā ziņojumam pievienojas arī ģeolokācija un koordinātas, un ir vieglāk atrast notikuma vietu.
Dienesta Medību daļas vadītājs Valters Lūsis norādīja: "Vai nu dienests pārbauda faktu, vai nu nosūtīs ceļu uzturētājus, vai pašvaldību pārstāvjus, kas pašvaldības teritorijā šos dzīvnieku līķus savāc."
Dzīvnieku līķi no ceļa būtu jāaizvāc pēc iespējas ātrāk, jo pretējā gadījumā tie var būt par cēloni citiem negadījumiem.
Latvijas Mednieku savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Baumanis paskaidroja: "Citi dzīvnieki nāk un ēd uz šī ceļa. Tas arī var izraisīt papildu risku."
Notriekto dzīvnieku piesavināties nedrīkst, jo tā tiks uzskatīta par nelikumīgu medījamo dzīvnieku ieguvi, par ko draud sods. Statistika rāda, ka sadursmes ar dzīvniekiem iet mazumā, tomēr īsti arī nav atbildes uz jautājumu, vai negadījumu ir mazāk, vai arī autovadītāji par šīm sadursmēm neinformē atbildīgās institūcijas.
Tikmēr "Latvijas Valsts ceļos" skaidroja, kāpēc ziņojumi par notriektajiem dzīvniekiem ir svarīgi un noderīgi pašiem autovadītājiem: "Mums, "Latvijas Valsts ceļiem", Valsts meža dienesta statistika ir svarīga tāpēc, ka mēs, no tās vadoties, uzstādām ceļa zīmes "Uzmanību, dzīvnieki" gar valsts autoceļiem."
Kā rāda dati, 60% gadījumu tiek ziņots par sadursmēm ar stirnām. 40% no visiem negadījumiem notiek Pierīgā. Pērn Latvijā ziņots par diviem tūkstošiem notriektu dzīvnieku, šogad, trīs mēnešus līdz gada beigām, – par 1200 sadursmēm.