4. studija

Kāda veida piesārņojumu makšķernieki ir ieraudzījuši Daugavā?

4. studija

(Zīmju valodā). 4. studija

Kāpēc nepabeigts jumta remonts tiek pasludināts par pabeigtu?

Skats kā planetārijā – Gardenē sašutuši par dzīvokļu nama jumta remontu

Dobeles novada Gardenē vietējie iedzīvotāji ir sašutuši par to, kā tiek veikti nama jumta remontdarbi. Mājas apsaimniekotājs un būvnieks parakstījuši aktu par jumta seguma nomaiņas darbu pabeigšanu, lai gan jumts bijis vienos caurumos. Būvniekam samaksāti 14 000 eiro, un dokumentos ierakstīts, ka viss ir kārtībā, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija". Ēkas apsaimniekotājs skaidroja, ka darbu pieņemšanas-nodošanas aktā gan trūkstot vēl viena paraksta.

Jumta būvdarbi notikuši Priežu ielā 9. Mājas iedzīvotājs Leonīds Plaunovs pastāstīja, ka pagājušā gada augustā "Dobeles namsaimnieks" sasaucis sapulci un informējis, ka sijas ir kritiskā stāvoklī un daļa jumta pilnībā jāmaina. "Novembra mēnesī mēs saņēmām rēķinu – it kā darbs ir pabeigts," skaidroja Leonīds. "Ir pat noslēgšanas akts – "kvalitatīvi paveikts darbs, labā kvalitātē, pēc visām atbilstošajām prasībām" un tādā garā!"

Tomēr, apskatot it kā pabeigto jumtu, par ko starp būvdarbu veicēju un apsaimniekotāju parakstīts pieņemšanas-nodošanas akts, atklājies, ka šīferis ir caurumos, un koka konstrukcijas sapuvušas, jo vispār nav mainītas.

SIA "Dobeles namsaimnieks" solījis, ka cilvēks, kurš darbu pieņēmis, tikšot sodīts.

"Viņi tagad cenšas kaut ko labot. Ja viņi to caurumaino šīferi grib salabot, sasmērēt ar silikonu, mēs tam visam nepiekritīsim, jo, ja mēs maksājam par normālu jumtu, tad mēs gribam normālu jumtu," uzsvēra Leonīds. Viņš uzskata, ka apsaimniekotājs ir vienkārši izsaimniekojis iedzīvotāju naudu.

Vizuālā jumta apsekošana vēl tikai gaidāma

Būvdarbu veicēja, uzņēmuma SIA "Pēkaiņi" valdes priekšsēdētājs Armands Puriņš skaidroja, ka pērnā gada oktobrī un novembrī bija paveikta lielākā daļa darbu – nomainīti 300 kvadrātmetri jumta. Bet, tā kā visā valstī bijusi problēma ar kokmateriāliem, tad neesot bijis iespējams nomainīt divus bojātos koka mezglus. "Vienojos ar "Dobeles namsaimnieku", ka līdz jūlijam pabeigšu visus tos darbus un arī sīkumus," atklāja Puriņš. "Es jau nekur nepazudīšu, tāpat viss ir sataisīts, un ne jau es te pirmo gadu strādāju."

"Dobeles namsaimnieka" Klientu apkalpošanas daļas vadītājs Jānis Klepecs skaidroja, ka pieņemšanas-nodošanas aktu parakstījis tehniskās daļas vadītājs, kurš jau no pagājušā gada decembra ir ilgstošā darba nespējā. Tāpat apsaimniekotājs raidījumam norādīja, ka pēc grafika vizuālā apsekošana jāveic 25. nedēļā, bet šobrīd ir 20. nedēļa. 

"Visticamāk, mēs paši būtu konstatējuši un pēc apsekošanas akta būtu saukuši būvnieku atpakaļ pie darbiem. Tā kā būvdarbiem līgumā ir paredzama divu gadu garantija, tāpat viennozīmīgi šie darbi būtu pabeigti," teica Klepecs.

Kā atzina "Dobeles namsaimnieks", pieņemšanas-nodošanas aktā, kurā teikts, ka "pasūtītājs ar savu parakstu apliecina, ka izpildītais darbs ir veikts labā kvalitātē un pilnībā atbilst pušu apstiprinātajam darba uzdevumam", trūkstot vēl viena paraksta. "Esmu tagadējam būvtehniķim un remontdarbu vadītājam stingri noteicis šīm pārņemtajām mājām, kas īpašumus ir pārņēmušas savā valdījumā, pie visiem ārpakalpojuma darbiem obligāti saskaņot šo būvdarbu pieņemšanu-nodošanu arī ar mājas vecāko," skaidroja Klepecs.  

Apsaimniekotājs sola turpmāk pie darbu pieņemšanas pieaicināt arī mājas vecāko

Apsaimniekotājs norādīja, ka būvdarbi ir veikti tikai trijās jumta plaknēs, citur – ne.

Tas, ka šeit spīdot cauri dienas gaisma, neko sliktu nenozīmējot tādēļ, ka šeit ir ieklāts viļņotais šīferis un citādi darbus paveikt neesot iespējams.

Vietējie iedzīvotāji raidījumam stāstīja, ka vēl filmēšanas dienā būvnieki rīta agrumā ieradušies, lai kaut ko bēniņos labotu.

"Vakar vai aizvakar viņi atbrauca un uz ātru roku mēģināja kaut ko samainīt. Lūka, ko viņi sešus mēnešus solījās uzlikt, bija vaļā un viss tecēja, to viņi nebija samainījuši. Un tas šīferis viss, ja skatās no malas, ir ieliecies, kur bez latojuma tas ir uzlikts, un vienos caurumos jaunais šīferis. Ja skatās no apakšas, tad tur ir kā planetārijā," piebilda Leonīds.

Kā skaidroja būvdarbu veicējs, šobrīd ir nomainītas koka konstrukcijas un visas skrūves vēlreiz pieskrūvētas. Tagad gan visi darbi esot pabeigti, un apsaimniekotājs varot nākt un tos pieņemt. Apsaimniekotājs solīja turpmāk, kad tiks parakstīts šāds akts, vienmēr pieaicināt arī mājas vecāko.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti