4. studija

Kāpēc Barkavas pagastā zemnieks nolēmis, ka beigtus lopus drīkst izmest upes krastā?

4. studija

(Zīmju valodā). 4. studija

Vai cilvēks ar velosipēdu un suni drīkst iekāpt sabiedriskajā transportā?

Kas jāzina par velosipēda pārvadāšanu vilcienā un citā sabiedriskajā transportā

Tuvojoties siltajam laikam, cilvēki aizvien biežāk pārsēžas uz saviem velosipēdiem vai dodas garākos pārgājienos, ņemot līdzi arī savus mājdzīvniekus. Ja jāmēro lielāks attālums līdz iecerētajai izbrauciena vietai, ērtāk ir līdz galamērķim aizbraukt ar sabiedrisko transportu. Tomēr jāatceras, ka velosipēds vilcienā vai autobusā nedrīkst traucēt citiem pasažieriem un atsevišķos gadījumos par tā pārvadāšanu ir jāmaksā, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija".

Velosipēda pārvietošana vilcienā

AS "Pasažieru vilciens" Komunikācijas un mārketinga daļas vadītāja Sigita Zviedre norādīja, ka vagonus, kuros ir pieejami velosipēdu turētāji diviem trim velosipēdiem, var atpazīt pēc velosipēda kontūras uzlīmes uz durvīm, bet jāatceras, ka velosipēds uzskatāms par bagāžu, tāpēc tā pārvadāšanai ir jāiegādājas bagāžas biļete. 

Bet kā atrast pareizo vagonu, kas paredzēts riteņbraucējiem, ja vilciens pieturā apstājas uz īsu brīdi?

Zviedre paskaidroja: "Ieteikums būtu kāpt vienkārši vilcienā tur, kur pasažierim tajā mirklī ir ērtāk iekāpt." AS "Pasažieru vilciens" pārstāve pastāstīja, ka velosipēdus ir iespējams pārvadāt arī vagonos, uz kuru durvīm nav šīs velosipēda uzlīmes. Tajos nav velosipēda turētāju, bet tos ir iespējams novietot starp sēdekļiem.

Savukārt, ja velosipēdus ar vilcienu pārvadāt plāno komanda, kas pārsniedz 15 cilvēkus, Zviedre aicina pirms tam sazināties ar pārvadātāju. "Ja tās ir grupas ar 15 velosipēdistiem vai vairāk, šādos gadījumos lūdzam vismaz 48 stundas pirms tam ziņot par plānu doties izbraucienā, tas mums dos iespēju izvērtēt konkrētā reisa pasažieru plūsmu un pēc nepieciešamības arī pievienot vēl kādus papildu vagonus."

Ar velosipēdu starppilsētu autobusā

Ja ar vilcienu viss ir vienkārši, tad ar velosipēdu iekāpt starppilsētu autobusā būs sarežģītāk. Salonā, visticamāk, ar velosipēdu netikt.

AS "Rīgas starptautiskā autoosta" Loģistikas pārvaldes vecākā speciāliste Elita Lukjanoviča norādīja, ka, lai starppilsētu autobusā pārvadātu velosipēdu, tam jābūt iepakotam un riteņiem noskrūvētiem.

"Ja jūs plānojat braukt un vajag aizvest to riteni, tad ir jāpaskatās, kāds ir pārvadātājs. To var redzēt mājaslapā kustību sarakstā," sacīja Lukjanoviča, aicinot šādos gadījumos ar jautājumiem par iespējām pārvadāt velosipēdu vērsties pie attiecīgā pārvadātāja, jo autobusu bagāžas nodalījumi ir dažādi. "Ja Rīgā iekāpj cilvēki un tur stāv divdesmit čemodāni vai lielas somas, tur ritenim vienkārši var nesanākt vietas," skaidroja AS "Rīgas starptautiskā autoosta" pārstāve.

SIA "Rīgas satiksme" par velosipēda pārvadāšanu jāmaksā nav

Rīgas ielās riteņbraucēju ir aizvien vairāk, bet ko iesākt, ja ritenim pēkšņi pārsprāgst riepa vai sākas ilgstoša lietus gāze? Kādas iespējas pārvietoties ar sabiedrisko transportu?

AS "Rīgas satiksme" pārstāve Inese Rozīte pastāstīja, ka Rīgas sabiedriskajā transportā velosipēdu pārvadāšana ir bez maksas, bet jārūpējas, lai tas salonā netraucētu citiem pasažieriem un nenosmērētu sēdvietas.

Vēl jāievēro, ka velosipēdu nevajadzētu novietot brīvajās vietās, kas speciāli paredzētas citiem pasažieriem – vecākiem ar maziem bērniem un invalīdiem.

Rozīte paskaidroja: "Ja transportlīdzeklī iekāpj vecāks ar bērnu ratiņiem, obligāti šī zona ir jāatbrīvo šiem pasažieriem." Tādos gadījumos velosipēdus aicina pārvietot uz kādu citu autobusa salonā brīvu vietu, piemēram, uz savienojuma vietām garajos transportlīdzekļos.

Kā ar mājdzīvnieku pārvadāšanu?

AS "Rīgas satiksme" pārstāve Rozīte norādīja, ka maza izmēra dzīvnieki jāpārvadā somā, speciālajā transportēšanas konteinerā vai citos drošos veidos, savukārt lielāka izmēra dzīvnieki jātur pavadā un suņiem nepieciešams arī uzpurnis.

Savukārt AS "Rīgas starptautiskā autoosta" Loģistikas pārvaldes vecākā speciāliste Lukjanoviča arī šajā gadījumā aicināja sazināties ar pārvadātāju un noskaidrot, vai attiecīgajā reisā būs iespējams vest dzīvnieku. Starptautiskajos autobusos mēdzot būt arī tādas situācijas, kad pārvadātāji kategoriski aizliedz pārvadāt dzīvniekus.

Tikmēr AS "Pasažieru vilciens" pārstāve Zviedre norādīja, ka pasažieru vilcienos drīkst pārvadāt mājdzīvniekus – suņus, kaķus, arī mājputnus. "Pārvadājot suņus, suņiem ir jābūt uzpurņiem, kaklasiksnai ar žetoniem, kā arī saimniekam jābūt līdzi vakcinācijas apliecībai," skaidroja Zviedre, piebilstot, ka viens saimnieks drīkst pārvadāt divus suņus, turot abus vienā sēdvietas nodalījumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti