Rīta Panorāma

Bosnijā top parks Vincenta van Goga gleznas izskatā

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Vai ēst bioloģisku pārtiku ir dārgi? Aicina piedalīties bio izaicinājumā

Aicina septembrī piedalīties izaicinājumā – ēst bioloģiski ražotu pārtiku

Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija aicina Latvijas iedzīvotājus septembrī pieteikties "Bio izaicinājumam", lai saprastu, vai patiešām ikdienas uzturā lietot bioloģisko pārtiku ir dārgi, un noskaidrot, cik lielas iespējas Latvijā tādu ir iegādāties.

Lilita savā ikdienas uzturā regulāri izvēlas lietot bioloģisko pārtiku. Pie tās viņa savulaik pieradusi, dzīvojot Beļģijā, kur pavadījusi 15 savas dzīves gadus.

"Pirmais iemesls ir doma, ka varbūt ir kaut kas mazliet veselīgāks. Gan audzēts veselīgāk, gan visādā ziņa videi draudzīgāks. Man nav ilūziju, ka tas ir 100%, bet es labprāt izvēlos biopārtiku, ja ir iespējas. Nav tā, ka simtprocentīgi bio, bet, protams, bio ir labāk," viņa sacīja.

Eiropas Savienība jau trešo gadu septembri atzīmē kā Bioloģiskās pārtikas mēnesi. Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija aicina iedzīvotājus septembrī piedalīties "Bio izaicinājumā".

Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas pārstāvis Raivis Bahšteins: ""Bio izaicinājums" ir iespēja 10 dienas izmēģināt ēst tikai bioloģisku vai, teiksim, 99% bioloģisku pārtiku tik, cik nu vien ir iespējams. Var pieteikties individuāli, var pieteikties ģimenēs, un nogaršot, lai gūtu pārliecību par bioloģisko pārtiku un pārliecinātos, vai tā ir grūti pieejama, varbūt viegli pieejami, vai tā tiešām ir tik dārga, kā runā, varbūt nav tik traki."

"Bio izaicinājuma" dalībnieku gaitām sekot līdzi varēs sociālajos tīklos, kur viņi dalīsies savā pieredzē. "Bio izaicinājums" sāksies Eiropas Savienības Bioloģiskās pārtikas dienā 23. septembrī. Dāvanā dalībnieki saņems bioloģiskās pārtikas grozu 150 eiro vērtībā. Lai gan daudzu zemapziņā valda viedoklis par Latviju kā ļoti zaļu valsti, Lilita uzskata, ka ar bioloģiskās pārtikas tirdzniecību pie mums tik labi nemaz nesokas.

"Latvijā, protams, ir mazākas iespējas nekā Vācijā, piemēram, vai Beļģijā. Tas ir noteikti. Gan kosmētikai, gan pārtikas produktiem. Es saprotu, ka mums ir krietni mazāks tirgus un mazāk cilvēku, kas ir spējīgi nopirkt bioproduktus," viņa vērtēja.

Savukārt Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas pārstāvis norādīja – bioloģiskās pārtikas dārdzība esot viens no lielākajiem mītiem. "Labākais veids ir vērsties, uzmeklēt savu bioloģisko zemnieku. Noteikti atkritīs dažādas starpniecības maksas, un tas būs vislabākais veids, visīsākā pārtikas ķēde, kā saņemt lieliskos produktus," viņš teica.

To, ka cilvēki labprāt izmanto tiešās pirkšanas iespējas, apstiprina bioloģiskās pārtikas audzētājs Ģirts Romanovskis, kurš pirms septiņiem gadiem ar sievu nolēma pamest Rīgu un sākt audzēt, nedarot pāri dabai.

"Pēc Rīgas dzīves vairs nealkstam. Uzskatu, ka bija vērts, bet grūtības, protams, ir, – kā jebkurā lietā, ko mēs darām. Mēs savu preci pamatā piegādājam tiešā veidā klientiem. Pārdodam arī caur tiešās pirkšanas pulciņiem un arī interneta veikalā," viņš sacīja.

Proti, ja meklē iespējas, tad pircējs savu bioloģiskās pārtikas audzētāju un ražotāju noteikti atradīs. Lai veikalu plauktos atpazītu bioloģiskos produktus, uz iepakojuma jāmeklē bioloģiskās pārtikas marķējums – Eiropas Savienības zaļā ekolapiņa. Latvijā ražotām precēm papildus būs arī preču zīme "Latvijas ekoprodukts".   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti