4. studija

Kāpēc nesen asfaltētu ceļu remontē, bet blakus esošu grants ceļu - nē?

4. studija

(Zīmju valodā). 4. studija

Ceturtā studija

Atkritumu šķirošana: kādas iespējas ir privātmāju saimniekiem

Cilvēki savos ikdienas paradumos arvien vairāk iekļauj atkritumu šķirošanu. Daudzdzīvokļu māju pagalmos pārsvarā ir pieejami lielie konteineri sašķirotajiem atkritumiem, bet privātmājās situācija ir sarežģītāka. Kāda privātmājas saimniece Rīgā pauda neizpratni un sašutumu, kāpēc nav iespējams pagarināt pie privātmājām uzstādīto šķiroto atkritumu konteineru izvešanas periodu, ja viņas mājsaimniecībā konteineru tik ātri piepildīt nespēj, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija".

Lai izturētos atbildīgi pret apkārtējo vidi, Ligitas kundzei ar sašķirotā stikla un plastmasas maisiem jādodas uz sabiedriskā transporta pieturu un ar autobusu jābrauc līdz lielajiem sašķiroto atkritumu konteineriem. Ligita dzīvo nelielā privātmāju ciematā Rīgā. Šī ciemata namu saimniekiem nav izdevies vienoties un atrast kompromisu, kur varētu novietot lielos šķiroto atkritumu konteinerus kopējai lietošanai.

Ligita pastāstīja, ka ciemata iedzīvotājiem bijušas domstarpības, jo daļa nevēlējās konteinerus savu māju tuvumā un pauda iebildumus, ka, iespējams, savus atkritumus ciemata konteineros brauks un atstās negodprātīgi iedzīvotāji no citām apkaimēm.

Sašķiroto atkritumu transportēšana ar sabiedrisko transportu, jo personīgā auto viņai nav, Ligitai tomēr nešķitis pieņemams variants. Tādēļ viņa zvanījusi atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumam un interesējusies, vai ir iespējams noslēgt līgumu individuāli, lai viņas pagalmā būtu šķiroto atkritumu konteiners.

"Man atbildēja, – jā, var piedāvāt konteinerus, kuros var likt iepakojumu – plastmasu, papīru, bleķa bundžas. Un to izved reizi divos mēnešos. Jābūt piepildītiem 60% [konteinera]," par sarunu ar atkritumu apsaimniekotāju stāstīja Ligita. 

Viņa norādījusi uzņēmumam, ka viņa viena tik daudz atkritumu nespēj saražot, tāpēc jautājusi, vai līgumu nav iespējams noslēgt, nosakot šķiroto atkritumu izvešanu reizi trīs mēnešos, uz ko uzņēmums atbildējis noraidoši. "Saku – ko tad man darīt? "Metiet visu kopējā." Tad es tā arī darīju," sarunu atminējās Ligita.

Uzņēmumā norāda – konteineru izvešanu var atlikt

Tikmēr uzņēmuma "Eco Baltia vide" direktors Andris Ziemelis skaidroja, ka nebūt nav tik traki, kā Ligitas kundzei pavēstīts, piezvanot uz klientu apkalpošanas tālruni.

"Es domāju, ka mēs runājam par tādu ļoti retu gadījumu, bet tādi gadījumi mēdz tomēr, acīmredzot, būt, ja cilvēks jautā. Tādos gadījumos, ja, piemēram, divos mēnešos nepiepildās tas konteiners pilns, tad ir iespēja zvanīt uz mūsu telefona numuru un, teiksim, atlikt to izvešanu uz nākamo termiņu. Tāda iespēja pastāv," norādīja Ziemelis. "Nevajag uztraukties, ka būs kaut kāda soda maksa vai kas tamlīdzīgs."

Tiesa gan – zvanīt un brīdināt, ka konteiners nav piepildīts, nepieciešams pāris dienu pirms norunātās izvešanas dienas.

Ziemelis gan sacīja, ka Ligitas kundzei galu galā izdotos sašķirot atkritumus tik labi, ka konteiners piepildītos. "Jo es pats šķiroju, es zinu, cik ātri piepildās tas konteiners," sacīja Ziemelis.

Privātmāju iedzīvotājiem uzņēmums piedāvā 240 litru lielu konteineru vieglajam iepakojumam un 120 litru lielu konteineru stiklam. 

Šķiroto atkritumu konteinerus "Eco Baltia vide" piedāvā pie klienta novietot par velti. Klientam ir tikai godprātīgi konteiners jāizmanto. Godprātīga lietošana nozīmē – nemest šķiroto atkritumu konteinerā citus sadzīves atkritumus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti