Rīta Panorāma

Intervija ar NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktoru Jāni Sārtu

Rīta Panorāma

Latvijā tapis pirmais seriāls par Dziesmu un deju svētku dalībniekiem

No 1. jūlija Rīga kļūs pieejama gaisa balonu lidojumiem

No 1. jūlija virs Rīgas varēs lidot gaisa balonā

No 1. jūlija ikvienam būs iespēja Rīgu skatīt no putna lidojuma, dodoties lidojumā ar gaisa balonu. Atsaucība lidojumiem saņemta gan no Civilās aviācijas aģentūras, gan Rīgas pašvaldības policijas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" pastāstīja gaisa balona pilote Inga van Havera.

Van Havera norādīja, ka sniegt šādu iespēju rīdziniekiem un pilsētas viesiem visvairāk izaicinājuši lietuvieši ar galvaspilsētu Viļņu. "Mēs domājām, vai mēs esam sliktāki, tāda skaista galvaspilsēta," sacīja gaisa balona pilote.

Svarīgākais, dodoties lidojumā ar gaisa balonu, ir savlaicīgi saskaņot plānoto lidojumu ar Civilās aviācijas aģentūru.

Piemērotākie laikapstākļi lidojumam ir saulaini zilas debesis, "kad mēs paši varam redzēt, cik skaisti ir gaisa baloni", norādīja van Havera. Vēja ātrums nedrīkst būt lielāks par 4 līdz 5 metriem sekundē, nedrīkst līt lietus.

Šobrīd pasaulē nav daudz valstu, kurās ir iespēja aplūkot galvaspilsētu, lidojot gaisa balonā, norādīja van Havera, piebilstot, ka lidojumus ar gaisa balonu piedāvā, piemēram, Lietuvas, Amerikas Savienoto Valstu, Brazīlijas, Vācijas un Dānijas galvaspilsētas. "Galvaspilsētas ir uz pirkstiem saskaitāmas, kāpēc mēs nevarētu būt viena no tām?" pauda gaisa balona pilote.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti