4. studija

Kāpēc lielveikala uzlīmju akcija pircējiem sagādā vilšanos?

4. studija

Kāpēc pensionārei radušās bažas, ka viņu tur aizdomās par terorisma finansēšanu?

Cik bieži starppilsētu autobusos par biļetēm iekasētā nauda nonāk šoferu kabatā?

Autobusa pasažiere pieķer šoferi, kurš regulāri «pārdevis» bezmaksas biļetes

Pēc sižeta par kādu pasažieri, kurš starppilsētu autobusā saņēma nevis parasto maksas biļeti, bet gan ar represētas personas atlaidi, ar Latvijas Televīzijas raidījumu "4. studija" sazinājās skatītāja, kura piedzīvojusi līdzīgu situāciju, tomēr viņa vēlas panākt savu taisnību, jo nokļūšanu uz darbu viņai apmaksā darbs, bet mājās sakrātās biļetes, izrādās, ir ar dažādām atlaidēm.

Raidījuma skatītāja Kristīne nu jau kādu mēnesi uz darbu regulāri brauc ar reģionālo autobusu, taču pavisam nesen, atklājot, kas rakstīts viņas autobusu biļetēs, izrādījās, ka viņa ir gan bārene, gan invalīde, gan daudzbērnu ģimenes māte, gan represētā.

"Mēs braucam uz darbu katru rītu, no darba braucam katru vakaru mājās, kā jau darbadienās. Mēs uzticamies tam šoferim ar tām biļetēm, paskatāmies, – it kā samaksāts, viss ir kārtībā! Bet pamanīju, kad jau visi čeki bija jāliek pa kaudzītēm un jānodod darbā, – skatos, ka tur ir kaut kādas atlaides, skatos – pa nullēm! Beigās it kā nulle iedots un nulle izdots. Kaut kas nav kārtībā! Pārskatu vēl citus čekus, tur arī!" brīnījusies Kristīne.

Šoreiz šmaukšanās ar biļetēm radījusi lielāku problēmu, jo ietekmējusi Kristīnes izredzes tikt pie biļešu naudas kompensācijas no darbavietas.           

Viņa sacīja: "Tas ir loģiski, ka darbs to neatmaksās! Tad, kad es skatījos čekus, vienreiz es braucu kā invalīds, otrreiz kā daudzbērnu ģimene, tad es vēl biju represētais... visādi šitādi varianti! Par ko ir, protams, jāuzrāda dokuments! Bet, ja iekāptu kontrole, protams, nebūtu, ko uzrādīt, un es pati brīnītos, kas tas man par čeku."

Atklājot notikušo, nākamajā dienā Kristīne jau bija gatava, ka šoferis atkal izsniegs šādu biļeti. Apskatījusi, ka arī kolēģiem izsniegti tādi paši čeki, viņa ar ieslēgtu mobilā tālruņa kameru devusies pie šofera, kurš atbildējis: "Vai, es kļūdījos!"

"Tik regulāri un ar dažādām biļetēm! Kad pusei autobusa ir tādas biļetes un viņš ir kļūdījies, kaut vai nepaprasot dokumentus... amizanti," sieviete sprieda.

Kristīne nolēmusi nepadoties un vērsusies ne tikai televīzijā, bet arī Autotransporta direkcijā, lai tā palīdzētu viņai piedzīt godīgi samaksāto biļešu naudu, kas aizgājusi nebūtībā.

VSIA "Autotransporta direkcija" sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Heinsberga norādīja, ka pēc viņu rīcībā nonākušās informācijas un video šķiet, ka būs pamats piemērot pārvadātājam sodu. "Saņemsim šo detalizēto informāciju un tad lemsim, cik lieli būs nepieciešami sodi. Konkrētais video, kas ir mūsu rīcībā, jā, tur izskatās, ka sods būs jāpiemēro," sacīja Heinsberga.

Pārvadātājs, kurā izsniegtas šīs biļetes, ir SIA "Latvijas Sabiedriskais autobuss". Autotransporta direkcijā pasažieriem atgādina – katrreiz rūpīgi aplūkojiet saņemto biļeti, bet tad, ja tā nav korekta, nekavējoties vērsieties pie konkrētā pārvadātāja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti