Kā labāk dzīvot

Stereotipi gan palīdz, gan traucē. Pārmaiņas dzīvē jāveic pakāpeniski, krasi neizdosies

Kā labāk dzīvot

Ilgtspējīga attīstība: Par to arvien vairāk būs jādomā lielākiem un mazākiem uzņēmumiem

Spānijas kailgliemežus var "pacienāt" ar alu. Iesaka Andrejs Svilāns

Spānijas kailgliemežu apkarošanas metode: «pacienāt» ar alu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Viena no metodēm Spānijas kailgliemežu apkarošanai var būt to “pacienāšana” ar alu, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” ieteica Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) direktors dendrologs Andrejs Svilāns. Tiesa, šis paņēmiens būs iedarbīgs tikai tad, ja kailgliemežu invāzija dārzā nav milzīga.

Paņēmieni cīņā ar kailgliemežiem ir atkarīgi no tā, cik ļoti tie dārzu apsēduši. “Ir dažādas pakāpes. Salaspils botāniskajā dārzā Spānijas kailgliemeži ir parādījušies vienā stūrī – no rīta saskaita desmit divdesmit eksemplārus. Savukārt Pāvilostā un citās vietās cilvēki stundas, divu laikā salasa spaiņiem kailgliemežu,” situāciju komentēja Svilāns.

DAP direktors norādīja, ka viena no labvēlīgākajām vietām Spānijas kailgliemežu izplatībai ir mazdārziņu kolonijas: “Tur katrs savos kvadrātmetros ir karalis un pats izlemj, ko darīs vai nedarīs. Mazdārziņiem ir robeža, kur neviens nedarīs neko, un gliemeži varēs dzīvot ilgi un laimīgi”.

Ja kaitēkļu dārzā nav daudz, to apkarošanai var izmantot šādu metodi:

dārzā zemē ierociet šālīti, ielejiet tajā alu, uzklājiet virsū viļņotu virsmu, pa kuru kailgliemeži var līst. Gliemeži pulcējas tur, kur ir noēnojums un mitrums - dariet to dārza mitrākajā vietā.

Vaicāts, cik daudz alus jāizmanto, Svilāns ieteica liet, cik nav žēl.

Es ielēju puslitru. Divu stundu laikā bija daži kritušie, daži izturīgākie bija padzērušies un rāpoja ārā, tālu gan nebija tikuši, pieredzē dalījās dendrologs.

Ja kailgliemežu ir krietni vairāk, situācija ir nopietnāka un kaitēkļu vienkārša nolasīšana ar rokām vai “cienāšana” ar alu nederēs. “Var mēģināt tos iznīcināt ar vara un dzelzs preparātiem granulu veidā. Ir viens bioloģiskais preparāts, kas satur parazītiskās nematodes,” ieteica Svilāns, piebilstot, ka šo preparātu var mēģināt iebarot, pievilināšanai izmantojot alu, kam līdzekli apber apkārt.

Vairāk par Spānijas kailgliemežu apkarošanas paņēmieniem var lasīt šeit.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti