Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Uzņemšana profesionālās izglītības iestādēs sāksies agrāk

Šopavasar iedzīvotāji aktīvi rosās piemājas dārzos

Smiltenē liela interese par stādu iegādi attālināti

''Latvijas Valsts mežu'' (LVM) Smiltenes kokaudzētavā šis pavasaris iesācies īpaši rosīgi, jo, ņemot vērā aicinājumu palikt mājās, cilvēki īpaši aktīvi iekopj savus dārziņus. Šogad pieprasījums audzis gan pēc dzīvžogu, gan augļu koku stādiem.

Smiltenes kokaudzētavā atzīst, ka siltās ziemas dēļ pavasaris sācies ļoti agri un pirmie dekoratīvie stādi pārdoti jau janvārī, savukārt meža stādi ievākti martā. Citus gadus tas notiek krietni vēlāk. Tā kā daudzi cilvēki spiesti palikt mājās, tad šeit stādus var iegādāties attālināti, turklāt ar piegādi dzīvesvietā.

Liegums ciemoties, brīvais laiks un arī  siltā ziema mainījusi daudzu cilvēku paradumus, īpaši pievēršoties dārza iekopšanai. Stādu un koku audzētavas atzīst, ka tik lielu pieprasījumu nav gaidījušas.

Kā stāsta kokaudzētavas vadītāja Baiba Miķe, šogad cilvēki papildus tradicionālajam piedāvājumam izvēlas interesantākus stādus, kas nav bieži sastopami mūsdienu dārzos, piemēram, ēdamo plūškoku, sausseržus vai pīlādžus. Pieprasīta arī ābele, ķirsis un krūmmellene.

Ainavu arhitekte Kristiāna Pavasare-Veispāla no Rīgas kopā ar bērniem pandēmijas laiku pavada Smiltenē, kur jau pāris gadus iekārto piemājas dārziņu. Tiklīdz viņa dārzā atrod brīvu vietu, kur varētu ko iestādīt, tiek zvanīts uz kokaudzētavu un veikts pasūtījums. Pēc kāda laika kārotos stādus atved līdz namdurvīm.

Kristiānas dārzs šogad papildināts ar pelēko spireju stādiem, tūjām, lavandām. Kopā ar galvenajiem dārzniekiem - abiem dēliem - Kristiāna plāno izraudzīties vēl citus stādus.

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Dārzs un mājas
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti