No pamatiem līdz jumtam

No pamatiem līdz jumtam 20.09.2021.

No pamatiem līdz jumtam

No pamatiem līdz jumtam 04.10.2021.

No pamatiem līdz jumtam 27.09.2021.

Smagie materiāli ļoti labi slāpē skaņu. Būveksperta padoms

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Ja mājas starpstāvu pārsegumā esošie izdedži un māli ar savu smagumu nav izliekuši sijas, veicot remontu, tos var atstāt, jo tie labi slāpē skaņu, to Latvijas Radio raidījumā "No pamatiem līdz jumtam" skaidroja sertificēts būvinženieris, inženierzinātņu doktors Juris Biršs. 

Kāds klausītājs vēlējās uzzināt, kā rīkoties šādā situācijā: īpašumā ir 1953. gadā celta divstāvu koka stāvbūve, apmūrēta ar ķieģeļiem. Apdzīvots mājas pirmais stāvs. Otrais stāvs tiek pilnībā demontēts un pārveidots. Nepieciešams nosiltināt otrā stāva grīdu un palielināt skaņas izolāciju. Otrā stāva grīda sastāv no 100x150mm brusām, 100mm izdedžu un mālu kārtas. Pa virsu pienagloti 40x120mm dēļi. Grīdas platība 70 kvadrātmetri. Brusas nestiķētas, apmēram 7m garas, pirmajā stāvā balstās uz starpsienas. Ko likt izdedžu vietā?

No pamatiem līdz jumtam

Latvijas Radio 2 raidījumā  "No pamatiem līdz jumtam"  tehnisko zinātņu doktors, būveksperts Juris Biršs katru nedēļu sniedz padomus un atbild uz klausītāju jautājumiem par būvniecību, celtniecību un remontdarbiem.

Uzdodiet savu jautājumu, rakstot uz e-pastu [email protected] vai iesūtot to Latvijas Radio 2 mājaslapā!

Ēterā raidījums dzirdams pirmdienās no pulksten 19.05 līdz 19.35, savukārt  arhīvā to var noklausīties jebkurā laikā.

Juris Biršs skaidroja, ka augšā būtu jāsiltina grīda 150 mm augstumā: "Tad starpā veidojas 100 mm izdedžu un māla kārta. Ja apakšā, zem pārseguma, skatoties uz griestiem, var redzēt, ka nav izliekušās sijas, tas nozīmē, ka tās nav deformējušās un viss ir kārtībā.

Tad, pēc būveksperta domām, nebūtu jāaiztiek izdedži un māls: "Jo visi smagie materiāli ļoti labi slāpē skaņu." 

Savukārt, ja zem izdedžu un māla smaguma pārsegums ir izliecies, tad vajadzētu izņemt 2/3 no kārtas biezuma, atstājot 1/3. Biršs norādīja, ka to pilnībā noņemot, ja tiek atslogota konstrukcija, tā "strādās" citādāk, piebilstot, ka parādīsies trokšņi, plaisas un deformācijas. Būveksperts stāstīja, ka:

 "Siltumizolācija nav smags materiāls un to var pievienot, ja nav vērojama papildu deformācija," skaidroja Biršs.

Atbildot uz klausītāja jautājumu, kādu materiālu izmantot skaņas izolācijai, jo caur griestiem ļoti labi dzirdams katrs mazākais piesitiens, Biršs norādīja, ka mazie trokšņi ir ļoti grūti apslāpējami: "Lielākoties to var darīt ne tikai ar materiālu palīdzību. Virs grīdas jāveido telpiska, vairāku slāņu grīdas konstrukcija, starp dažādām kārtām var likt īpašus skaņu un vibrāciju slāpējošus materiālus.''

"No pamatiem līdz jumtam"

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti