Rīta Panorāma

Skype intervija ar Edgaru Kauperu un Emīlu Kauperu

Rīta Panorāma

Austrijā ministre kļūst par krustmāti zilonim

Domā zaļāk: Sandra Kropa šķiro atkritumus

Sandra Kropa: Šķiroju atkritumus, jo tas ērti

Žurnāliste Sandra Kropa atkritumus šķiro jau vairākus gadus, jo tas ir parocīgi un videi draudzīgi. Turklāt viņa dzīvo mājā, kur atkritumu šķirošanu atbalsta arī pārējie kaimiņi – tas rada vēlmi būs sociāli atbildīgam.

Sandra Kropa norādīja, viņa šķiro atkritumus, jo tā patiesībā ir daudz ērtāk, nekā mest visu kopīgā smakojošā konteinerā, un vienlaikus tas arī ir daudz draudzīgāk videi.

Galvenais Iemesls, kāpēc žurnāliste sāka šķirot atkritumus, ir tāds, ka lejā pie mājas ir pieejami šķirošanas konteineri. “Atkritumi mājās aizņem mazāk vietas un nesmako. Tas ir ļoti ērti – atvilktne ar divām kastēm. Lielākā ir iepakojumam, jo mums kartons, polietilēns un metāls tiek šķirots kopā. Tad ir sadzīves nešķirotie un stikls, ko es savācu un iemetu konteinerā,” par šķirošanas kārtību stāstīja Kropa.

Sākot šķirot atkritumus pirms daudziem gadiem, Kropa novēroja, ka lielu daļu no tiem rada tieši iepakojums – pakas, kastītes, stikla tara un metāls. Pārējo sadzīves atkritumu daudzums nemaz nav tik liels.

Pirms šķirošanas žurnāliste netīros iepakojumus vienmēr izmazgā: “Iemesls, kāpēc vajag izskalot paku vai jebkuru citu iepakojumu, ir elementārs - man tas prasa dažas sekundes, pati atkritumu tvertne būs tīrāka un pavisam noteikti kādam tas ir vēl jāpāršķiro ar rokām. Lai šos iepakojumus varētu pārstrādāt, tiem ir jābūt tīriem.”

Kropa arī stāstīja, ka lielākā daļa viņas mājas iedzīvotāju ir šķirošanas piekritēji: “Laikam šeit dzīvo sociāli atbildīgi cilvēki. Tas rada vēlmi piedalīties un šķirot. To arī pētījumi pierāda – ja apkārt redz vairāk cilvēku, kas to dara, arī tu pats sāc to darīt. Ir neiespējami to nedarīt, ja pārējie tā dara.”

Jāatgādina, ka lielu daļu no sašķirotajiem atkritumiem pēc tam pārstrādā un izmanto atkārtoti. Turklāt par šķiroto atkritumu konteineru izvešanu nav jāmaksā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Dārzs un mājas
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti