Kā labāk dzīvot

Gaidāmas izmaiņas Darba likumā

Kā labāk dzīvot

Joda daudzums mūsu organismā: pietiek ar veselīgu un pareizu uzturu

Ko darīt ar nelikumīgi pārbūvētajām lodžijām un balkoniem Rīgā?

Rīgas dome: Patvaļīgi pārbūvētas dzīvokļa lodžijas legalizēšanai vajag kaimiņu piekrišanu

Ja dzīvokļa īpašnieks vēlas likumīgi sakārtot patvaļīgi pārbūvētu lodžiju, ir nepieciešams dzīvojamās mājas kopīpašnieku saskaņojums, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” norādīja Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Būvobjektu kontroles nodaļas vadītāja vietniece Aija Meļņikova.

“Daudzdzīvokļu dzīvojamā māja ir dzīvokļu kopīpašnieku kopīpašums.

Ir jāturpina skaidrot, ka viena dzīvokļa īpašnieks, pat ja viņš ļoti grib sakārtot likumīgi savu lodžiju, viens pats bez kopīpašnieku saskaņojumiem šo risinājumu nevarēs saskaņot,” viņa skaidroja.

Rīgas pilsētas būvvalde 2021. gadā uzsāka ēku fasāžu apsekošanu vēsturiskajā centrā, un 2023. gadā pievērsīsies arī Rīgas mikrorajoniem un apkaimēm.

Vēsturiskajā centrā lielākā problēma fasādēs bija atsevišķas satelīta iekārtas un kondicionieri: “Bet principā vēsturiskajā centrā pārkāpumu nav daudz.”

Iespējams, pārkāpumu daudz vairāk būšot mikrorajonos, kur patvaļīgi tiek pārbūvētas lodžijas un balkoni. Meļņikova norādīja, ka šie jautājumi jāsakārto kopīpašniekiem. 

Arī tad, kad fasādē tiek konstatēti patvaļīgi vai neatbilstoši veikti darbi, tad atzinums par būves pārbaudi tiek gatavots visiem kopīpašniekiem. Ja ir runa par atsevišķu balkonu, kas pieder konkrētam īpašniekam, tad vēstule tiek rakstīta tikai tam, taču katrs gadījums tiek skatīts atsevišķi. 

“Šobrīd viens no lielākajiem bīstamības rādītājiem ir tieši balkonu tehniskais stāvoklis. Mums ir bijuši gadījumi, kad balkons ir nokritis, kad balkonam margas nokrīt, ir bijuši cietušie,” viņa piebilda. 

Arī par dzīvojamās ēkas tehnisko stāvokli ir atbildīgi kopīpašnieki, atgādināja Meļņikova: “Patvaļīgas būvniecības gadījumā tiks sagatavoti atzinumi par būves pārbaudi, kuros tiks dots laiks šo patvaļīgo būvniecību novērst. Kā to novērsīs – tas ir kopīpašnieku jautājums.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt