Dienas ziņas

Brīdina par bērnu traumām vasarā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Atbalsta darbus mazdārziņos

Programmā «Pats savam saimes galdam» šogad sagaida lielāku organizāciju iesaisti

"Šogad būs lielāks atbalstīto organizāciju skaits nekā iepriekšējos gados," tā saka Borisa un Ināras Teterevu fondā. Tas kopš 2017. gada īsteno labdarības programmu "Pats savam saimes galdam". Programma palīdz cilvēkiem ar zemiem ienākumiem vai citām grūtībām pašam izaudzēt sev nepieciešamo. Šobrīd tās biedrības, kuras iesaistījušās, jau sākušas apzinātajiem cilvēkiem dalīt sēklas, stādus, arī mēslojumu un dažādus dārza piederumus.

Lai izvairītos no lielas pulcēšanās, Kuldīgas senioru skolas dalībnieces cilvēkus pēc sēklām, stādiem, dārza rīkiem, dažādiem mēslojumiem, aicinājušas nākt pakāpeniski. Katra projekta dalībnieka vēlmes senioru skolas dalībnieki ir sakomplektējuši konkrētos maisos. 

Kuldīgas senioru skola Borisa un Ināras Teterevu fonda programmā "Pats savam saimes galdam" piedalās jau trešo reizi. Ja pirmajā gadā šai iespējai atsaucās 15 Kuldīgas novada seniori, tad šogad jau 40. Skolas vadītāja uzsvēra, ka ne vienu vien dārzs pabaro, bet pensija paliek komunālajiem maksājumiem un medikamentiem. Un tā ir iespēja arī dalīties. 

"Pats savam saimes galdam – sev, visiem, kas ar mani, kaimiņiem iedot, ja paliek pāri; zupas virtuvei iedot, ja paliek pāri," stāstīja Kuldīgas senioru skolas vadītāja Ruta Orlova.

Uzrunātie seniori atzina, ka cenu pieaugums, īpaši dažādam mēslojumam, ir jūtams, tāpēc fonda atbalsts lieti noder.

Programma "Pats savam saimes galdam" aizsākta 2017. gadā. Tā atbalsta cilvēkus ar zemiem ienākumiem vai ar invaliditāti, daudzbērnu ģimenes, seniorus, cilvēkus, kuri nonākuši dažādās krīzes situācijās. Pērn atbalstu ieguva 20 bezpeļņas organizācijas, iesaistot vairāk nekā 700 mājsaimniecību visos Latvijas reģionos. 

"Tas, ko mēs redzam, ko ir ietekmējis šis pandēmijas laiks, ka cilvēkos ir šī vēlme nodrošināt sevi ar pārtiku un vairāk darboties svaigā gaisā. Šajā gadā mēs redzam, ka būs vēl lielāks šo atbalstīto organizāciju skaits, lielāks nekā visos iepriekšējos gados," teica Borisa un Ināras Teterevu fonda labdarības projektu vadītāja Diana Bogdanova.

No cik bezpeļņas organizācijām šogad ir pieteikumi un cik mājsaimniecību saņems atbalstu, būs zināms pēc 31. marta, jo līdz tam organizācijas šai programmai vēl var pieteikties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt