Kā labāk dzīvot

Apskauj un sarunājies. Palīdzība pārāk satrauktam ģimenes loceklim pandēmijas laikā

Kā labāk dzīvot

Emocionālā ēšana: ja nevari neēst, izvēlies veselīgākus našķus

Dārza darbi: Steidzamākie darbi siltumnīcā

Pavasara darbi siltumnīcā - kā izmērīt PH līmeni augsnei?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Nereti dārznieki neaizdomājas par skābuma līmeni augsnei, kas ir ļoti svarīgi, lai iecerēto izdotos izaudzēt. Kamēr vēl tiek gaidīts siltāks laiks, lai siltumnīcās varētu stādīt gurķus, tomātus un citas kultūras, ir īstais laiks pārliecināties par augsnes skābumu. Kā izmērīt PH līmeni, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” skaidroja  dārzniecības „Neslinko” vadītāja Elga Bražūna.

ĪSUMĀ

Vēlamās PH līmeņa robežas

Vēlamais augsnes PH līmenis ir robežās starp 6,5 līdz 5,8, norādīja dārzniece. “Kad kādām kultūrām rodas problēmas, piemēram, barības vielu neuzņēmība, noteicošais ir PH līmenis augsnē. Mikroorganismi augsnē esošās atliekvielas augiem pieņemamā formā aktīvi var pārstrādāt tikai tad, ja ir atbilstošs PH līmenis,” uzsvēra Bražūna.

Gatavojam siltumnīcu sezonai!

Augu mājas dezinficēšana - kā to veikt?

Kāpēc ir svarīgi mērīt augsnes PH līmeni un kā tas darāms?

Kā atrisināt nedienas ar stādiem?

Kā tomātus un gurķis mēslo ar reņģēm?

Kā siltumnīcā apkarot virzu?

Pirmais, kas pavasarī ir jādara – jāizmēra PH līmenis augsnē ar dārzkopības veikalos nopērkamiem mērītājiem, kas ir vienkārši izmantojami. “Ja PH līmenis ir zems, augsni vajag kaļķot, ko vēl var pagūt izdarīt. Ja PH līmenis ir augstāks, var pievērsties augsnes mēslošanai,” stāstīja dārzkope.

Komposts, humuss, minerālmēsli

Piemērotākā mēslojuma izvēle ir atkarīga no tā, kādā augsnē augus vēlas audzēt. Ja dabīgā – jāizmanto komposts, kas gatavots paša dārzā. “Var izmantot arī kūtsmēslus – labāk, lai tie būtu pastāvējuši. Tāpat labs risinājums ir slieku humuss, ko var iestrādāt augsnē un pēc tam lietot kā papildu piebarojumu visām dārza kultūrām,” ieteica Bražūna.

 “Ja izvēlas mākslīgo mēslojumu, tad dod starta minerālmēslus, kas ir ilgāk kūstoši augsnē. Pēc tam var piebarot ar ūdenī šķīstošajiem minerālmēsliem, ko augs uzņem ātrāk. Tas ir darāms ne ātrāk kā mēnesi pēc iestādīšanas,” uzsvēra dārzkope.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti