Par lielāko ķirbi šogad atzīta 294 kilogramus smaga dižoga

"Latvijas lielākā ķirbja čempionātā" šogad uzvaras laurus plūkusi Irina Badovska, kuras izaudzētā dižoga sasniegusi 294 kilogramu (kg) svaru. Savukārt otro un trešo vietu ieņēma Gatis Badovskis attiecīgi ar 263,5 kg un 183 kg smagiem ķirbjiem, informēja čempionāta rīkotāja "Maxima Latvija" pārstāvji.  

Aiz goda pjedastāla šogad palika jeb ceturto vietu ieņēma Linda Kuzmicka ar 177 kg smagu ķirbi, savukārt piektā vieta bija dalīta diviem ķirbju audzētājiem –  Elīzai Neimanei un Guntim Kuzmickim, kuru dižogas svēra 174 kg. Sesto vietu ieņēma Indars Kuzmickis ar 169 kg smagu ķirbi, septīto vietu – Daina Badovska ar 162,5 kg smagu ķirbi, astoto vietu – Luīza Neimane ar 157,5 kg dižogu. Savukārt pērnā gada uzvarētāja Ingrīda Kuzmicka izaudzēja 142 kg smagu ķirbi un ieņēma 9.vietu.

"Ķirbju audzētāju aizrautību un rūpes novērtēs arī Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza iemītnieki, kuri varenās dižogas baudīs pusdienu un vakariņu maltītēs,” stāsta “Maxima Latvija” komunikācijas vadītāja Liene Dupate-Ugule.

Šogad “Latvijas lielākā ķirbja čempionāta” ietvaros pirmo reizi kopā ar saimniecību “Ezerkauliņi” tika noskaidroti arī Latvijas gados jaunāko ķirbju audzētāju – mazpulcēnu - audzētie brangākie ķirbji divās kategorijās: “Smagākais ķirbis” un “Skaistākais ķirbis”. Finālā Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā piedalījās pieci finālisti katrā no kategorijām.

Mazpulcēnu konkurencē kategorijā “Smagākais ķirbis”, rūpīgi sverot un mērot finālistu ķirbjus, par uzvarētāju tika atzīta Elīna Kalniņa ar 64 kg smagu ķirbi. Otrajā vietā ierindojās Dārta Popluga, kuras audzētais ķirbis sasniedza 58 kg svaru. Par trešo smagāko ķirbi tika atzīts Renāra Petzāla audzētais ķirbis, kurš svēra 52 kg. 

Savukārt kategorijā "Skaistākais ķirbis" uzvarētāju noteica žūrijas balsojums. Uzvarētāja gods tika Kasparam Punduram, kurš saņēma 196 žūrijas balsis. Otro vietu ieņēma Dārta Apsīte ar 132 punktiem, bet trešo vietu ar 119 punktiem Polina Klovane.

Kopumā šogad “Latvijas lielākā ķirbja čempionātam” tika pieteikti 19 ķirbji no sešiem Latvijas novadiem – Dobeles, Skrundas, Kuldīgas, Ādažu, Olaines un Dienvidkurzemes novada. Uz čempionāta finālu Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā tika atvesti desmit finālisti. Ķirbju mērīšanas un svēršanas procesā talkā nāca Latvijas vadošie spēkavīri Dainis Zāģers un Māris Krievelis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti