Kā labāk dzīvot

Ikvienam ir tiesības uz pasargātu dzīvi: kā nepieļaut noziegumus un palīdzēt cietušajiem

Kā labāk dzīvot

15 gadus meklējam atbildi - kā labāk dzīvot jeb raidījuma 15 gadi ēterā

Meteoroloģiskais pavasaris ir klāt: laiks sākt sēt un stādīt

No mazas sēkliņas līdz brangam stādam. Sēšanas padomi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Šobrīd jau vajadzētu būt iesētam tam, kam augšana prasa ilgāku laiku, piemēram, paprikai, asajiem pipariem, pētersīļiem, selerijai, arī ziediem ar sīkām sēkliņām – lobēlijām, alisītēm, petūnijām, Latvijas Radio 1 raidījumā “Kā labāk dzīvot” aktuālos dārza darbus komentēja Jāņa Aldermaņa dārzniecības direktore, bioloģijas zinātņu doktore Vija Rožukalne. Ja tas vēl nav izdarīts, pēdējais brīdis ķerties klāt sēšanas darbiem. 

“Neaizmirstam, ka sīkās sēkliņas nedrīkst dziļi ierakt, kūdrai jābūt tīrai, citādāk parādās dažādi slimību riski,” norādīja Rožukalne. Puķēm piemērotāka ir gaišā kūdra. No sākuma kūdru samitrina, lai tā būtu slapja līdz pat poda apakšai, viegli pieblietē un tad sēj sēklas, sacīja dārzkope, kokaudzētavas "Dzērves" saimniece Maruta Kaminska.

“Nopērkot kūdru, pārsvarā tā ir sausa. Cilvēks to ieber kastītē, iesēj sēklas un tad lej. Tad brīnās, ka sēklas ir aizskalojušās un pazudušas,” dārzkopības entuziastu biežo kļūdu atklāja Kaminska.

Pirms sēklu sēšanas kūdrai jābūt istabas temperatūrā. Podiņus tur siltā vietā, līdz sēklas sadīgušas, un tikai tad liek uz palodzes. Tāpat uzreiz nevajag tos novietot tiešos saules staros, lai neapdedzinātu dīgstus.

“Jāatceras, ka nedrīkst būt pārāk karsts un ka vajag vēdināt,” norādīja Vija Rožukalne. Radiatorus vislabāk ar kaut ko piesegt, piemēram, avīzi, lai karstums nenāk uz augšu un gala rezultātā stādi nesāk pūt.

Vislabāk augus laistīt ar ūdeni istabas temperatūrā.

Tā kā īpaši pilsētās krāna ūdens ir hlorēts, pirms augu laistīšanas to vajadzētu nostādināt, izmantojot nedaudz citronskābes.

Daudzi augi, ja tos laista ar cietu ūdeni, aiziet bojā. Arī mēslojums kombinācijā ar cietu ūdeni nav efektīvs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti