Latviju un Igauniju jau otro vasaru popularizē kā dārza tūrisma galamērķi

Tūrisma projekts “Dārza pērles” jau otro vasaru stāsta par privātiem dārziem un muižu parkiem Latvijā un Igaunijā, ko ekskursantiem iespējams apmeklēt. Projekta mērķis ir popularizēt abas valstis kā vienotu dārza tūrisma galamērķi.

Dārzu tūrisms ir viena no tūrisma nišām, kas ir populāra visā pasaulē, stāstīja Tukuma Tūrisma informācijas centra  (TIC) vadītāja Ingrīda Smuškova.

Latviju un Igauniju popularizē kā dārza tūrisma galamērķiDaina Zalamane
  “Pirmkārt, ideja bija pastāstīt tūristiem, cik skaisti un dažādi ir dārzi - lielāki, mazāki, košumdārzi, vēsturiski dārzi un parki. Tāpat palīdzēt īpašniekiem padarīt šīs vietas daudz draudzīgākas ceļotājiem, lai viņi tur justos patīkami,” skaidroja Smuškova.

   

  Projekts arī paredz, ka tā mājaslapā saimnieki stāsta par saviem dārziem un tajās augošajām kultūrām – peonijām, hortenzijām, sīpolpuķēm un citām.

  Projektā iekļauts ir arī Intas Seredjukas dārzs Tukuma novadā Vānes pagastā, kur aug 300 dāliju un 1000 tomātu šķirnes. Viņa smējās, ka, tāpat kā rožu audzētājiem, arī viņai katru gadu gribas izmēģināt ko jaunu un tomātus viņa audzē ne tikai vēderam, bet arī dvēselei: "Šogad gan es nosolījos - vairāk nevienu, bet ir klāt 92 šķirnes. (…) Tomātiem un dālijām kopīga ir šķirņu daudzveidība gan formas, gan krāsu ziņā”.

  Audzētāja atzina, ka tagad viņas prioritāte gan esot tomāti. Tāpat lielu prieku sagādājot arī arbūzu raža. Pērn arbūziem traucējusi krusa, bet 2018. gada vasarā ar tiem varēts piepildīt divas ķerras.   

  Projekts „Dārza pērles’’ noslēgsies šī gada jūlijā, bet Tukuma TIC vadītāja Smuškova pauda cerību, ka tas varētu turpināties.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Dārzs un mājas
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti