Dienas ziņas

Vairāki desmiti pulcējas baltkrievu atbalstam

Dienas ziņas

Izdejo savu pilsētu

Mazdārziņos aug jaunā raža

Kuldīgā seniori ierīko garšaugu dārzu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Arī šogad Latvijā ne vienā vien mazdārziņā aug sēklas un stādi, kurus dāvinājis Borisa un Ināras Teterevu fonds. Programmā “Pats savam saimes galdam” fonds palīdz rosīgiem cilvēkiem, kuriem nepieciešams atbalsts, lai mazdārziņos varētu izaudzēt krājumus ziemai. Kuldīgas senioru skola programmā piedalās otro reizi. Nebaidoties eksperimentēt, kopīgi ar fondu ne tikai palīdzēts senioriem dārza darbos, bet pirmo reizi tapis arī garšaugu dārzs.

Kartupeļi, gurķi, sīpoli, pupas, zirņi un vēl daudz dažādu dārzeņu, arī gladiolas - agrā pavasarī tās bija sēklas un stādi, kurus kuldīdzniece Ausma Bergabez maksas saņēma no Borisa un Ināras Teterevu fonda projekta “Pats savam saimes galdam”. Nu tie jau pastiepušies un tiek krietni aprūpēti, lai nekas netraucētu augšanai.

Ausmas kundze priecājas par šādu iespēju, jo dārzs kļuvis daudz bagātīgāks: “Atspaids ļoti liels, visa sēkla, katrs tomātu stādiņš maksā eiro. Ja gribi vairāk, tā ir liela nauda.”

Kuldīdznieces Zinaīdas Kuzinovas mazdārziņš nav no tiem mazākajiem, un šķiet, ka tur aug viss - gan ātrākai ēšanai, gan ziemas krājumu veidošanai, arī skaistumam. Viņa pastāstīja, ka dārzs palīdz izkustēties, te kājām nāk teju katru dienu, no Kuldīgas iznākot prāvs gabals. Dārzā audzētais bieži tiek kādam arī uzdāvināts, bet bez maksas iegūtās sēklas ir liels atbalsts.

“Īpaši tas palīdz, kad pensija ir 300 eiro mēnesī, 120 jāatdod par dzīvokli, komunālie maksājumi, televizors, telefons, uz aptieku jāaiznes. Kā nekā man jau drīz 88, nav maz, vajag uz aptieku katru mēnesi,” pastāstīja Zinaīdas kundze.

Kuldīgas senioru skola projektā “Pats savam saimes galdam” piedalās otro gadu. Pērn tajā vēlējās piedalīties 28, bet šogad 35 cilvēki.

“Šogad atbalsts bija vēl lielāks vajadzīgs saistībā ar situāciju valstī,” norādīja Kuldīgas senioru skolas vadītāja Ruta Orlova.

Jāteic, ka šogad skola ar Borisa un Ināras Teterevu fondu sadarbojusies plašāk. Ar iedzīvotāju iniciatīvu fonda “Darīsim paši” finansējumu romantiskā Kuldīgas vietā Alekšupītes ielokā izdevies ierīkot garšaugu un ārstniecības augu dārzu. Bet pašu stādu iegādei lūgts atbalsts Borisa un Ināras Teterevu fondam. Šo dārzu seniori aprūpē kopīgi, vēl katram stādiņam jāpieliek klāt nosaukums. Būs arī soliņi atpūtai un ainavas baudīšanai.

“Kaut kādi jaunumi, eksperimenti ir interesanti, tagad jau viss ir datoros, un nekas nav īsts. Šis ir vienkārši īsts kaut kas, kas aug,” saka kuldīdzniece Zinta Jukāma.

“Dārzs ir domāts jebkuram iedzīvotājam, viesim. Var atnākt, garšvielu paņemt savām vajadzībām, cik vajag. Protams, mēs negribētu, ka posta,” piebilda Orlova.

Šogad programmā “Pats savam saimes galdam” atbalstu ieguva 20 bezpeļņas organizācijas visā Latvijā. Fonds šiem darbiem piešķīris grantus vairāk nekā 35 000 eiro apmērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti