No pamatiem līdz jumtam

No pamatiem līdz jumtam 01.03.2021.

No pamatiem līdz jumtam

No pamatiem līdz jumtam 15.03.2021.

No pamatiem līdz jumtam 08.03.2021.

Koka mājai logu spraugas jādrīvē, nevis jāpilda ar putām. Būveksperta padoms

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Koka mājai nav ieteicams logu spraugas aizpildīt ar putām, jo materiāls pēc pusotra līdz diviem gadiem jau būs novecojis un sliktāk veiks siltuma izolēšanas funkciju, Latvijas Radio 2 raidījumā “No pamatiem līdz jumtam” skaidroja tehnisko zinātņu doktors, būveksperts Juris Biršs.

No pamatiem līdz jumtam

Latvijas Radio 2 raidījumā  "No pamatiem līdz jumtam"  tehnisko zinātņu doktors, būveksperts Juris Biršs katru nedēļu sniedz padomus un atbild uz klausītāju jautājumiem par būvniecību, celtniecību un remontdarbiem.

Uzdodiet savu jautājumu, rakstot uz e-pastu [email protected] vai iesūtot to Latvijas Radio 2 mājaslapā!

Ēterā raidījums dzirdams pirmdienās no pulksten 19.05 līdz 19.35, savukārt  arhīvā to var noklausīties jebkurā laikā.

Raidījuma klausītāja Inta vērsās ar jautājumu par savu māju – koka ēkai ielikti pakešu logi, spraugas aizpildītas ar putām, taču meistari, kuri solīja apšūt malas, to nav izdarījuši. Viņa vaicāja, vai, apšujot logu apmales, vecās putas jāņem ārā un jāpūš jaunas, jo putni tās papostījuši, kā arī jūtams, ka gar logu malām istabā ieplūst aukstais gaiss.

“Es ieteiktu pilnībā visas putas izkasīt ārā, cik nu tas ir iespējams, un pēc tam putu vietā no abām pusēm drīvēt lina vai kaņepāja pakulas,” ieteica Biršs.

Tās ir nopērkamas veikalos, kā arī iespējams pasūtīt internetā.  “Ja tās nevar kārtīgi nodrīvēt, tās turas pretī kā atsperes, tad mēs nedaudz tās saslapinām ar kaļķūdeni,” padomu sniedza eksperts, piebilstot, ka to iegūst, sajaucot kaļķi ar ūdeni līdz pienam līdzīgai substancei. “Tas būs uz simtiem gadu, kamēr tā māja dzīvos, tikmēr ar to pietiks,” atzina Juris Biršs.

Kad līdz loga rāmim paliek apmēram puscentimetrs, pārējo daļu piešpaktelē.

Eksperts ieteica tam izmantot  blīvējošu, uz akrila bāzes veidotu hermētiķi. Kad tas paveikts, no ārpuses aplīmē ar ārējo logu lentu, bet no iekšpuses – ar iekšējo. “Tās neļauj mitrumam no telpas iekļūt iekšā siltinājumā un no siltinājuma ļauj iziet uz āru,” pastāstīja speciālists. Beigās apšuj ar dēlīšiem.

 

"No pamatiem līdz jumtam"

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti