Lielākoties augi turpina augt un ziedēt arī gada tumšajos mēnešos, kad dienas ir īsākas un laiks ir aukstāks. Telpās esošie eksotiskie augi vēlas gaismu arī šajā periodā. Tāpat tie ir jāmēslo un jālaista, norādīja Purne.
Šajā tumšajā laikā jāmēģina nolikt augu tuvāk gaismas avotam – logam. Ja nobirst kāda lapa, par to nevajag satraukties, jo drīz būs Ziemassvētki un tad janvāris, kad saule palēnām atgriezīsies un augs atkal kļūst dzīvīgāks.
Taču pilnīgi visas problēmas, kas istabas augus piemeklē ziemas mēnešos, nevar izskaidrot ar gaismas trūkumu, uzsvēra puķkope. Iespējams, lapas augiem birst pārāk lielas centības dēļ – proti, augs ir pārlaistīts vai pārmēslots. Tāpat ziemā postu augiem var nodarīt arī kaitēkļi, kas nedodas ziemas guļā.
Viens no krāšņākajiem ziemas istabas augiem Latvijā tradicionāli ir Ziemassvētku kaktuss. Purne ieteica – ja tas ir bagātīgos ziedos, podu nevajadzētu grozīt, jo augs jau ir pielāgojies gaismas virzienam un ziedēšanas laikā pārkārtoties ir grūti.
Savukārt, ja šajā gada laikā plāno kādu istabas augu pārstādīt, vēlams tā sakņu kamolu neizjaukt, tikai pārlikt augu jaunā podā un apbērt apkārt zemi, ieteica puķkope.