Kā siltināt vecu dārza māju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 4 mēnešiem.

Siltinot vecu dārza māju, jāpatur prātā, ka reiz liktais siltinājuma materiāls pa gadiem ir nosēdies – ja tam vienkārši šūs virsū jaunu, tad augšpusē starp apdares dēļiem paliks spraugas, Latvijas Radio 2 raidījumā “No pamatiem līdz jumtam” sacīja būveksperts, tehnisko zinātņu doktors Juris Biršs.

No pamatiem līdz jumtam

Latvijas Radio 2 raidījumā  "No pamatiem līdz jumtam"  tehnisko zinātņu doktors, būveksperts Juris Biršs katru nedēļu sniedz padomus un atbild uz klausītāju jautājumiem par būvniecību, celtniecību un remontdarbiem.

Uzdodiet savu jautājumu, rakstot uz e-pastu [email protected] vai iesūtot to Latvijas Radio 2 mājaslapā!

Ēterā raidījums dzirdams pirmdienās no pulksten 19.05 līdz 19.35, savukārt  arhīvā to var noklausīties jebkurā laikā.

Radio klausītājs Dainis vērsās pie raidījuma veidotājiem ar jautājumu par dārza mājiņas siltināšanu. Tā ir koka stāvbūve, kura celta pirms 25 gadiem, un tās platība ir 5x6 metri. Tās statņi ir 100x100 milimetrus biezi, apdares dēļi no iekšpuses un ārpusē. Sienas ir bijušas siltinātas, taču jūtams, ka siltumizolācijas materiāls vairs nepilda savu funkciju. Dainis vaicāja, vai visu atstāt, kā ir, un siltināt māju no ārpuses, piemēram, ar akmens vates plāksnēm, atbilstošu latojumu, vēja plēvi un vēlreiz latojumu, lai stiprinātu apdares plāksnes.

 

Apšuvumam viņš nolūkojis cementa skaidu plāksnes, kas ir lētākas, un vaicāja, vai tās var krāsot. Tā kā latojums ir dārgs, viņš vēlējās noskaidrot, vai var izmantot tikai vertikālu latojumu ar siltinājumu un ventilācijas spraugu un uz tām pašām latām stiprināt apšuvumu.

Lai gan tā ir vasaras māja, Biršs pieļāva, ka būs reizes, kad gribēsies tajā dzīvot arī pavasarī un vēlā rudenī. Mājai, kurā nav paredzēts dzīvot ziemā, var likt vertikālas latas, kas iet cauri visam siltinājumam un ir pietiekami platas, lai uz tām varētu stiprināt apdares materiālu.

Pēc statņu izmēra var secināt, ka esošo sienu biezums ir 10 centimetri, tātad siltinājums tur ir bijis. “Protams, ka nebūs prātīgi, ja mēs to atstāsim pa vecam un šūsim tam virsū. Tas nozīmē, ka pa 25 gadiem noteikti siltinājuma materiāls, vienalga, vai tā ir vate vai kāds cits materiāls, ir sēdies un augšpusē starp apdares dēļiem un apšuvumu izveidojusies tukša vieta,” atzina būveksperts.

Pareizākais risinājums būtu vispirms augšējo daļu piepūst ar ekovati un pēc tam siltināt no ārpuses.

“Runājot par plāksnēm, es domāju, ka Daiņa izvēlētās cementa skaidu plāksnes ir ļoti piemērots materiāls, to var krāsot ar elpojošu krāsu. Ja mēs to krāsojam ar kādu gaisu necaurlaidīgu krāsu, tad mums jāatstāj pamatīga gaisa sprauga,” ieteica Biršs, piebilstot, ka apšuvumā vienmēr vajadzētu būt gaisa spraugai.

 

"No pamatiem līdz jumtam"

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti